Apple

Apple kuulutas välja aasta kõige oodatumad telefonid: mida uut toovad ja kui palju maksavad iPhone 14 ja iPhone 14 Plus?

Uued iPhone'id.

Rubriiki toetab

Apple tõmbas täna lõpuks kulissid uutelt iPhone’idelt, millest esimesena tutvustati “tavalist” iPhone 14-t ja tema suuremat venda iPhone 14 Plusi.

Välimuse poole pealt näeb iPhone 14 pea identne välja iPhone 13-ga: selle ekraanidiagonaal on 6,1 tolli ja ülevalt leiab koos selfikaameraga väikese kulmu. iPhone 14 Plus on seevastu hulga suurem ja ekraan on 6,7-tolline.

Mõlemad mudelid kasutavad Apple’i eelmise generatsiooni A15 kiipi. Kui SE mudelid välja arvata, siis on see esimene kord, kui Apple uute telefonidega uut kiibistikku ei too. Apple tõi küll eraldi välja, et Plusi akukestvus on iPhone’ide seas rekordiline, kuid tavalise mudeli akust juttu ei tehtud.

Kaamerate osas leiab tagaküljelt uue 12-megapikslise suurema sensoriga põhikaamera ja ülilainurksensori. Apple lubab suurt arengut pimedas tehtud fotode osas, mis peaks nüüd “poole paremad” tulema, seda siis ilmselt eelmise mudeliga võrreldes. Ka esikaamera on uus ning nüüd autofookusega.

Apple pühendas üritusel palju aega ka satelliitsidel põhineval hädaabiteenusele, kuid see on alates novembrist saadaval vaid USA-s ja Kanadas. Samuti kaotatakse USA mudelitel SIM-kaardi pesa ning minnakse täielikult üle eSIM-idele.

iPhone 14 hind algab 799 dollarist ja Plus-versioon 899 dollarist. Apple toonitas, et see on sama alghind, mis eelmise generatsiooni iPhone’il. Poodidesse jõuab tavaline mudel 16. septembril ja Plus 7. oktoobril. Eestis juhtub see tõenäoliselt nädal-paar hiljem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.