Apple

Apple plaanib 10 aasta jooksul iPhone’i asendada AR-prillidega

Kuo sõnul ei vaja Apple’i AR prillide esimene generatsioon töötamiseks iPhone'i.Foto: Wccftech

Rubriiki toetab

Apple’i analüütik Ming-Chi Kuo andis oma kirjas investoritele teada, et Apple’il tuleb järgmisel aastal välja augmenteeritud reaalsuse (AR) ehk liitreaalsuse prillid, vahendab 9to5Mac. Kuo lisas, et ennustab, et iPhone’il on veel kümme aastat jäänud ning siis vahetab ettevõte nutitelefonid täielikult AR prillide vastu välja.

See ei ole midagi uut, et analüütikud arutavad iPhone’i lõpust ning nad ei ole üksi. Mitu aastat tagasi vahetas ka Apple strateegiat ning hakkas riistvarale ja tarkvarale lisaks müüma ka teenuseid. 

Hoolimata sellest, et Apple on praegu kõige väärtuslikum ettevõte ajaloos, saab tegevdirektor Tim Cook aru, et kogu äritegevus ei tohiks toetuda nõnda palju ühe toote peale kui praegu, leiab Kuo. Hetkel teenib Apple 50% oma käibest iPhone’ide pealt.

Seda silmas pidades arvab Apple’i analüütik Kuo, et tuleviku edu peitub augmenteeritud reaalsuses ja Apple’i jaoks just nende AR prillides.

Siiani ei ole aga selge, kas kauaoodatud Apple’i AR prillide esimene generatsioon töötab ilma iPhone’ita või mitte. Kuo usub, et ilma, kuna vastasel juhul ei oleks toode nii edukas.

Ta kommenteeris ka tohutut muutust, mille Apple peab AR prillide tootmise jaoks tegema, kui ettevõte tahab tõesti 10 aasta jooksul iPhone’id täiesti uute seadmete vastu välja vahetada. Ta kirjutas, et AR seade peab töötama paljude erinevate rakendustega ning firma peab kümne aasta jooksul müüma miljard AR prillipaari.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.