Apple

iOS 14: viis uuendust, mis teevad kasutaja elu lihtsamaks

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Apple’i operatsioonisüsteem iOS 14-e avalik beetaversioon on väljas olnud juba üle kuu aja ning kasutajad on saanud tutvuda uute funktsioonidega.

iOS 14-e funktsioonide hulka kuuluvad widget’ite lisamine koduekraanile, rakenduste kogum App Library ning iMessage’i kasutamine uuel viisil, vahendab CNET.

Siin on viis uut iOS 14-e funktsiooni, mis muudavad sinu seniseid iPhone’i kasutamisharjumusi.

Widget’id ehk vidinad on nüüd koduekraanil

IPhone’i koduekraani üks ajaloo suurim muudatus on just vidinate lisamine. Enam ei pea kadedusega vaatama oma Androidi sõpru, sest nüüd on see ka iPhone’il olemas. 

Lisaks sellele, et vidinaid saab viia koduekraanile, saab neid paigutada ka valikuliselt erineva suurusega. Koduekraanil on olemas ka Smart Stack vidin, mis näitab teavet rakenduste kohta, kui ta seda kasutaja arvates vajab. Näiteks võib see näidata hommikul ilmavidinat ning peale seda kalendri oma.

Uus sisseehitatud tõlkerakendus

Selle asemel, et kasutada Google’i tõlget, on Apple iOS 14-e puhul sisseehitanud tõlkerakenduse. Uus rakendus võimaldab tõlkida lauseid ja sõnu nii klaviatuuriga sisse toksides kui ka otse rääkides.

Esialgu saab äppi kasutada 12 erineva keele tõlkimiseks: inglise, mandariini, hiina, prantsuse, saksa, hispaania, itaalia, jaapani, korea, araabia, portugali ja vene keelt. Suur pluss uue tõlkerakendus juures on, et see ei vaja töötamiseks internetiühendust.

Märgi vestluses inimesi

Facebooki Messengeri rakenduses on kasutajale tag’imine ehk märgistamine juba paljudele selgeks saanud. Uue operatsioonisüsteemi avalikustamise järel saab seda funktsiooni kasutada ka iMessage rakenduses.

Kasulik on funktsioon just suuremas grupivestluses, kui on vaja saada ühe inimese tähelepanu. Funktsioon toimib täpselt samamoodi nagu Messengeri äpis – ehk siis @ sümbol, millele järgneb inimese nimi.

Organiseeritum koduekraan ja mugav pilt-pildis funktsioon

App Library on lihtsalt öeldes rakenduste kogum, mis seab automaatselt kõik telefoni äpid erinevatesse kaustadesse. Uue funktsiooni eesmärk on teha lihtsamaks installitud rakenduste leidmist. 

Lisaks kaasneb sellega veel üks koduekraani funktsioon, mis võimaldab kasutajal peita harva sirvitavaid rakenduste lehti.

iPadi kasutajatele on ilmselt pilt-pildis funktsioon juba tuttav, kuid iPhone’ile jõuab see alles iOS 14-ga. Pilt-pildis funktsioon loob kasutajatel võimaluse vaadata videoid otse telefoni koduekraanil, kuid eraldi pisemas aknas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.