Apple

iPadi saabki hakata hiirega kasutama, aga natuke veidralt

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Kui enne Apple’i eilset üritust räägiti võimalusest, et arvutit asendama pidavad iPadid saavad endale lõpuks ometi hiire kasutamise võimaluse, siis praeguseks on selgunud, et sellega on nii ja naa. Lavalt seda maha ei öeldud, aga tegelikult on hiire tugi mingil kujul täitsa olemas.

Arendaja Steve Troughton-Smith avastas uuest iPadOS-ist tõepoolest hiire toe ning tema väitel töötab see nii USB- kui Bluetooth-hiirtega, samuti Apple’i Magic Trackpadiga.

Video sellest on siin:

Lisaks iPadile toimib hiir samamoodi ka iPhone’is ja isegi iPod Touchis.

Trikk on aga selles, et vähemalt esialgu pole tegu ametliku hiire kasutamise võimaluse kui sellisega, vaid see on “accessibility feature” ehk ligipääsetavusvõimalusega, mis peamiselt on mõeldud puuetega inimestele seadmete kasutamise lihtsustamiseks.

Kursor pole tavapärane nool, vaid ümmargune latakas ning küllap sellega väga pikalt tööd teha just kõige mugavam ei ole.

Samas võib see olla esimene märk, et Apple teeb hiire ja iPadi omavahel suuremaks sõbraks ning võib-olla aasta aja pärast ilmuvas järgmises iOSis on see tugi paremini ellu viidud.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.