Apple

Loe, mida Apple esmaspäevasel suurel üritusel maailmale näidata võib

Apple’i arendajakonverents WWDC 2018 toimub juba esmaspäeval. Vaatame üle kõik võimaliku, mis konverentsil avalikkuse ette tulla võib.

Tarkvara

Tegemist on eelkõige arendajatele mõeldud konverentsiga, seega räägib Apple seal pigem iOS-ist, macOS-ist, watchOS-ist ja tvOS-ist. Igasühes neist võib peituda mitmeid uuendusi. Kuulujuttudele toetudes võib öelda, et iOS 12 toob endaga kaasa mitmeid tarkvaralisi parandusi ning stabiilsusuuendusi, kandes endas ehk veidi vähem uusi funktsioone kui varem.

Kuna iOS 12 on esimene suurem uuendus pärast iPhone X-i turule jõudmist, võib selles uuenduses peituda uusi viipeid, mida telefoni servast servani ekraanil teha. Apple töötab samuti pidevalt liitreaalsuse ja tervisefunktsioonide kallal.

Viimase osas oodatakse uut üldist digitaalse tervise näitu, mis analüüsib automaatselt, kaua aega sa oma telefonis veedad. Lisaks võib Apple uuendada koduekraani välimust, lisada funktsioone iOS-iga kaasa tulevatele äppidele ning uuendada teavituste funktsionaalsust, muutes neid mugavamaks.

Hiljutine kuulujutt aga lubab arvata, et Apple võib avada seadmete NFC-kiibi arendajatele, mis võimaldaks arendajatel kasutada telefonis olevat NFC kiipi selleks, et avada ukselukke, sooritada makseid, valideerida ühistranspordis ja palju muud.

macOS 10.14 kohta ei ole teada just liiga palju. Palju on kõneldud sellest, et Apple soovib ühendada iOS-i ja Mac-i rakendused, nii et kasutajad saaksid kasutada iOS-ile mõeldud rakendusi ka arvutis.

Lootust on, et Apple muudab targemaks ka oma digitaalset assistenti Siri, kes võrreldes Google’i või Amazoni poolt pakutavate konkurentidega jääb allapoole igasugust arvestust. Sellest on kahju ning võib loota, et Apple süsteemi paremaks muudab, seda enam, et Siri nutiassistenti saab kasutada pea igas Apple’i seadmes.

Riistvara

Nagu juba öeldud, võib ürituselt oodata enamjaolt tarkvaralisi uuendusi. Kuid WWDC on üritus, kus on antud teada ka riistvaralistest plaanidest, viimati kuulutati sel üritusel välja näiteks Apple’i nutikõlar HomePod. Kas ja milliseid riistvaralisi uuendusi Apple sel aastal välja tuua plaanib, ei ole teada, samas võib eeldada, et peagi näeme värskendusi MacBook Prole ning uut, odavamat MacBooki, mil üliterav Retina ekraan.

Apple’i nutikas laadimisalus AirPower, millest firma kõneles juba sügisel, on endiselt turule jõudmata ning ei ole ka teada, millal see poodidesse jõuda võiks. Om võimalus, et firma mainib seda esmaspäeval toimuval konverentsil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.