Apple

ScreenTime ja Siri Shortcuts jõuavad ilmselt juba sel aastal Macidesse

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

macOSi versioon 10.15 saab tõenäoliselt mitmeid iOS-ga sarnaseid uuendusi, nagu Siri Shortcuts, ScreenTime või iMessage’i efektid.

Siri Shortcuts on võimalus iOSis mitmeid tegevusi korraga läbi viia, aktiveerides jada vaid ühe käsklusega Sirile. Uus macOS 10.15, mille Apple peaks välja kuulutama juuni alguses toimuval arendajate konverentsil WWDC2019, sisaldab samuti Siri otseteid. Seega on võimalik peagi erinevaid macOS-i funktsioone ja tööprotsesse kiirendada läbi otseteede.

Teine funktsioon, mille uus macOS endale peaks saama, on ScreenTime ekraaniaja jälgimine. Funktsioon jälgib, kui kaua telefonis mingeid rakendusi kasutad ning võimaldab erinevatele äppidele seadistada ka ajalimiidid, mille täitudes seade rakendust enam kasutada ei lase. Funktsioon võimaldab ka lapsevanematel jälgida, mida laps telefonis teeb.

Nüüd jõuab funktsioon ka macOS-ile, kus nutisõltuvuse ravimise asemel võiks rakenduste kasutatavuse ja veebilehtede külastatavuse jälgimine olla abiks oma tööaja mõõtmisel.

Kolmas uuendus, mida 9To5Mac oma artiklis mainib, on iMessage’i ekraaniefektid. Seega saab nüüd arvutist saata iMessage sõnumeid, mis lendavad, hõljuvad, plahvatavad või muulviisil veerevad täisekraanil oleva animatsiooni abil sinu postkasti.

Kuna tegemist on alles avaldamata operatsioonisüsteemiga, ei ole teada, kas või millised neist funktsioonidest päriselt kasutajateni jõuavad. Apple on aga korduvalt maininud, et soovib tuua mitmed iOS-i rakendused macOS-ile, seega oleks see firma poolt üsnagi loogiline samm.

Märksõnad: , , , , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.