Apple

See nutikas lahendus aitab kodu sisekliimal ülimugavalt silma peal hoida

Rubriiki toetab

Tavaliselt vaatame me ilmaennustust, siis kui hakkame kodust välja minema – palju sooja täna tuleb ja kas vihmavarju ka kaasa peaks haarama? Seda palju meil kodus parajasti sisetemperatuur on või kas õhuniiskuse tase on liialt kõrge, ei pruugi me teada.

Netatmo pakub aga seadmeid, mis seda olukorda lahendada aitavad.

Netatmo Healthy Home Coach ja Weather Station

Sain proovida kahte seadet koduse sisekliima jälgimiseks. Healthy Home Coach jälgib kodust sisekliimat ning Weather Stationi abil on lisaks võimalik ka välistel parameetritel silma peal hoida.

Süsteem jälgib kokku nelja erinevat näitu – õhutemperatuuri, õhuniiskust, õhukvaliteeti ja mürataset. Määratud on kindlad vahemikud, mille järgi rakendus näite hindab. Kenasti on ka välja toodud, mida mõõtmistel arvestatakse ning mis rahuldavad tasemed on.

Weather Stationi komplektis on kaasas ka lisaandur, mida saab paigaldada välitingimustesse ning nii silma peal hoida välis- ja sisetingimustel korraga.

Netatmo Weather Station komplekt

Paigaldus

Mõlema komplekti puhul käis paigaldus väga lihtsalt ja viperusteta. Seadmete tööks on vajalik need wifi-võrku ühendada ja seda saab teha vastava rakenduse kaudu nutitelefonist. Võrgu võib vabalt ise valida, see ei pea tingimata sama olema, mis näiteks nutitelefonil.

Kasutusmugavuse poole pealt oleks eelistanud, et näitude jälgimiseks on Netatmol üks ühine rakendus kõige jaoks, kuid nii see pole. Kui kodus peaksid mõlemad seadmed korraga olema, on erinevate rakenduste kaudu nende haldamine päris tüütu.

Rakenduse saab alla laadida ja kasutada nii Androidi kui ka iOSi kasutaja.

Kasutus

Kui komplekt on üles seatud, siis on rakenduse kaudu võimalik infot saada sisekliima muutuste kohta. Selle jaoks saab seadistada märguannete saatmise, kui mõni parameetritest muutub.

Mõlema komplekti peaseadmel on olemas ka indikaator, mis vastavalt värvusele hindab sisekliima olukorda. Väga heade näitude korral kuvatakse sinist tooni ning selle halvenemisel liigub skaala rohelisest kollaseks ning lõpuks punaseks. Kasutamiseks on tarvis seadme pealmisele osale vajutada ning iga kord saadetakse teavitus olukorrast ka ühendatud nutiseadmele.

Mugavaks teeb Netatmo seadmete kasutuse just võrguühendus, kuna neid on võimalik tänu sellele jälgida ka distantsilt. Samuti on seadmest kasu ka siis, kui mõni parameetritest liiga äärmusesse läheb ning vastava teavituse abil saab aegsasti olukorra parandamiseks reageerida.

Weather Stationi välistingimustes kasutatava anduri puhul tuleb jälgida, et selle paigutamiseks oleks olemas ka sobilik koht. Tuleks vältida otsest päikesepaistet ja vihma kätte sattumist, vähemalt nii on õpetuses öeldud.

Lähiümbruses asuvad Netatmo Weather Station seadmed

Huvitava lisana saab aga Weather Stationi ühendada Netatmo ilmajaamade võrku. Selle kaudu näeb kaardilt ümberkaudseid seadmeid ning ka temperatuuri konkreetses asukohas.

Testperioodi vältel toimisid seadmed ilma viperusteta. Kui tahada mugavalt teada, kas toas on temperatuur liiga kõrgel või õhuniiskus liialt madal, tasub Netatmo ilmajaamade komplektidele pilk peale visata.

Seadmeid müüb iDeal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.