Hea nipp

6 nippi, kuidas Gmaili nutikamalt kasutada

pexels-photo-66367.jpeg

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Google’i poolt pakutav Gmail on üks populaarsemaid e-posti platvorme. See ühildub paljude äppidega ning on ka veebis väga võimekas. Neid nippe järgides on aga Gmaili võimalik veelgi nutikamalt kasutada.

1. Võta kirju vastu ka teistelt kontodelt

Gmaili üks vahvamaid lahendusi on võimalus võtta kirju vastu ning neid saata ka teistelt kontodelt. Näiteks, kui sul on töö juures eraldi konto või lood mõne projekti tarbeks spetsiaalse meilikonto, on võimalik need kõik ühte Gmaili postkasti koondada. Nii saad kõigile meilikontodele tulevad kirjad ühte loetellu koguda ning sul on võimalik saata meile erinevate aadresside vahendusel.

Selleks, et Gmailile rohkem kontosid lisada tuleb talitada järgmiselt:

  1. Ava Gmaili seaded
  2. Vali kontod ja importimine
  3. Lisa uus POP3 konto
  4. Täida ära nõutud väljad. Oma POP3 serveri aadressi peaksid leidma oma teenusepakkujalt.

Nüüd jõuavadki sinu Gmaili postkasti ka kõik kirjad, mis äsja seadistatud postiaadressilegi.

2. Vaigista kasutud või tüütud meilivestlused

Kui oled sattunud meilivestlusesse, mis väga palju huvi ei paku, saab selle lihtsasti vaigistada. Avades meilivestluse, saab meilitegevuste loetelust valida nupu “vaigista”, mille peale vajutades Gmail enam selles vestluses olevaid meilisõnumeid ei kuva.

3. Kasuta oma Gmaili aadressi nutikalt

Kui soovid sissetulevaid e-kirju paremini organiseerida, siis jaga inimestele erinevaid e-posti aadresse. Näiteks, kui su aadressiks on geenius.portaal@gmail.com, võid sama hästi jagada aadressi geeniusportaal@gmail.com või g.e.e.n.i.u.s.p.o.r.t.a.a.l@gmail.com, Gmaili jaoks on need üks ja sama.

Samuti võib meiliaadressi lõppu lisada pluss-märgi ja suvalise teksti. Nii võid jagad näiteks geenius.portaal+virtuaareaalsus@gmail.com või geenius.portaal+nutiseadmed@gmail.com aadressi. Kõik kirjad jõuavad kohale ikkagi.

4. Kasuta Gmail Labs funktsioone

Mitmed Gmaili funktsioonid ei ole aktiivsed, kuna need on märgitud testjärgus olevateks. Need saab sellest hoolimata aktiveerida, avades Gmaili sätetes “Labs” vahekaardi. Need on mõned neist funktsioonidest:

  • Märgi sõnumid loetuks ühe klikiga
  • Spetsiaalne märge turvalistele saatjatele
  • Võimalus kirjutada vastuseid ette ja sisestada neid meili ühe klikiga
  • Eelvaade e-kirjadele

5. Kasuta Google Drive pilveketast

Gmail lubab vaikimisi lisada e-kirjale kuni 25 megabaidiseid faile. Kui soovid aga saata suuremaid faile, on võimalik need laadida Google Drive pilvekettale ja saata meilitsi hoopis faili allalaadimise link.

6. Kasuta klaviatuurikäske

Gmail annab sulle võimaluse anda käske ka läbi klaviatuuri. Gmail Labs sätetest on võimalik aktiveerida kohandatavate klaviatuurikäskude funktsioon, misjärel on võimalik klaviatuurikäske ka ise lisada. Samas on võimalik aktiveerida ka käsitsi kirjutamise tugi, nii et meile on võimalik kirjutada ka kenas käekirjas.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses