Hea nipp

Kolm rakendust, mis aitavad sul tööpäeva keskel lõõgastuda

Foto: Pixabay.com

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Kui sinu tööpäev ei ole korralikult struktureeritud, sa töötad siis, kui aega on, ja puhkad siis, kui aega pole. Niimoodi võid ühel hetkel avastada, et väsid kähku ja stress on kerge tulema.

Mõistlik lahendus siinkohal oleks astuda hetkeks töörutiinist välja, teha jalutuskäik pargis või heita paarikümneks minutiks pikali, et mõtteid korrastada ja ajul puhata lasta. Kuid, kui endal mõtteis maha rahunemine ei õnnestu, siis tulevad appi mobiilirakendused.

1. Pzizz

Pzizz on rakendus, millel on kaks peamist režiimi. Uinak ja uni. Mõlema režiimi puhul mängitakse sulle kõrvaklappidest vaikset muusikat ning juhendatakse, kuidas end maha rahustada. Mahe mees- või naishääl jagab soovitusi lõdvestumiseks ning jääb järkjärgult rahulikumaks, kui sa vaikselt unne ja lõõgastusse vajud.

Rakendust käivitades määrad sa ära aja, mil soovid ärgata, ning rakendus asub mõni minut enne ettenähtud aega sind vaikselt äratama, intensiivistades muusikat ning paludes sul vaikselt end kehaliselt samuti äratada.

Geenius on rakendust mitmel korral kasutanud, kui päevane uudisvoog pea pulki täis lööb ja võib kinnitada, et 20 minutiline rahulik uinak tõesti toimib.

Pzizz on saadaval iPhone’ile ja Android seadmetele.

2. MyNoise

MyNoise nimelisest veebilehest ja rakendusest oleme juba korra varem kirjutanud.

See rakendus võimaldab valida kümnete ja sadade erinevate looduslike ja tehislike helimaastike vahel ning neid seejärel endale sobivaks kohandada ja kombineerida. Nii võid keset tööpäeva lõõgastuda, soovides sukelduda mälestustesse möödunud talvisest matkast või eelmise nädalavahetuse öisest telkimiskogemusest.

Kuna erinevaid heligeneraatoreid on võimalik kombineerida, võid luua täpselt sellise õhkkonna, mis sind rahustab või sulle rahuliku uinaku toob. Äpis leidub helisid nii mererannalt, lammastega üle kirjatud aasalt, džunglist, lennukikabiinist, pesumajast, serveriruumist ja isegi kosmosejaamast. Lisaks sisaldub seal hulgaliselt sünteesitud helisid, mis vaikselt su mõtted rändama viivad.

MyNoise on saadaval iPhonele ja Android seadmetele.

3. Hingamisrakendused

Kui Apple tõi turule oma uue nutikella Apple Watch 2, kostis mitmelt poolt iroonilist naeru kellas sisalduva hingamisrakenduse kohta. Rakendus, mille aktiveerides kell käe peal värisema asub, juhendades ja pannes sind sügavamalt hingama. Ja nii kuni viis minutit järjest.

Olles funktsiooni mitmel korral testinud võib allakirjutanu väita, et viis minutit keskendunult hingamist rahustab päevas tormavat kiirrongi päris korralikult ning ka uni on kiire tulema. Seega võib lõõgastumist soovides hetkeks pikali heita ja viis minutit silmad kinni lihtsalt hingata.

Kui teil Apple’i nutikella ei ole, leidub rakendustepoes hulgaliselt rakendusi, mis telefonile sarnase funktsiooni lisavad. Üks neist on näiteks Stop Breathe and Think, mis on saadaval nii iOSile kui ka Androidile.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.