Kuidas kaitsta nutitelefoni ekraani kahjustuste eest?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Nutitelefonide ekraan on selle üks tähtsamaid komponente. Olgem ausad, ilma selleta poleks kõige võimsamastki protsessorist mitte mingit kasu, kuna sellele käsklusi lihtsalt edastada ei saa. Sestap on oluline hoida nutiseadme ekraan terve, ilma mõrade ja kriimudeta. Kuidas seda aga teha?

Kaitsekile

Interneti- ja tavapoodides leidub tuhandetes erinevaid kilesid, mida telefoni ekraanile kleepida. Mõned neist vähendavad ekraani peegeldust, teised muudavad ekraani üldse matiks. Kolmandad lubavad, et kilet üldse näha ei ole ja neljandad lisavad ekraani serva mõnda kindlat värvi riba. Kuid kõigil neil, sõltumata lisafunktsioonidest, on üks oluline ülesanne – kaitsta ekraani kriimustuste eest. Ja kriimustuste tekkimiseks ei pea üldse palju pingutama – piisab telefoni oma võtmetega samasse taskusse paigutamisest või mõnest liivaterast õiges kohas. Sestap on hea asetada ekraanile kaitsekile, mis säärased pisikriimustused ära hoiab.

Kaitseklaas ekraanil

Kile kaitseb küll teravate esemete eest taskus, kuid ei kaitse tugevamate kriimustuste eest. Nende vältimiseks on võimalik paigutada telefoni ekraanile lisaklaas, mis seda teeb ning hoiab aegajalt ära isegi telefoni maha kukkumisel tekkivad mõrad. Kaitseklaas võib küll ju mõraneda, kuid tõenäoliselt on lihtsam vahetada 30 eurot maksvat telefoni kaitseklaasi, kui mitusada eurot maksvat telefoni ekraani.

Klapiga telefoniümbris

Mitmed telefoniümbrised on “volditavad” ehk telefoni mitte kasutades on võimalik ekraanile kate peale panna. See hoiab samuti ära taskus tekkivad erinevad hõõrdumised ja seega ka inetud kriimustused ekraanil.

Täielikult kinnised telefoniümbrised

Lisaks kattega telefoniümbristele võid oma nutiseadmele soetada ka ümbris, millesse viimane täielikult sisse läheb, nii et ekraani katab plastikust või klaasist eraldi kate, mis on ka puutetundlik. Sageli on säärased ümbrised ka veekindlad.

Jälgi, kus sa oma telefoni kannad

Kuid selleks, et alailma ekraanikilesid, lisaklaase ja ümbriseid vahetama ei peaks, ole ettevaatlik ning jälgi, kuhu oma telefoni asetad. Ära pane seda mitmete asjadega näiteks samasse taskusse või kotis samasse sahtlisse. Erinevate esemete nurgad ja servad võivad päris kergesti tekitada ekraanile inetuid täkkeid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.