Hea nipp

Kuus võimalust, kuidas veeta tööpäev ilma liigsete tehnoloogiliste segajateta

Rubriiki toetab

Meie kõigiga on seda juhtunud. Unustame end Facebooki, uudistelehe või Messengeri põhjatusse infosügavikku ning avastame hiljem, et tänaste töökohustuste lõpetamiseks on jäänud kohutavalt vähe aega. Kuidas sääraseid teelt eksimisi vältida? Siin on kuus võimalust.

Tee endale päevakava

Ehkki see kõlab mõnevõrra üleplaneerimisena, on oluline teada, millal sa töötad paremini. Jaota oma tööaeg pisikesteks etappideks, et neid oleks lihtsam läbida ja nende jooksul ei tegeleks sa teiste asjadega. Määra ära, et näiteks kell üheksa töölaua taha jõudes teed sa kindlasti poolteist tundi järjest tööd ning seejärel kontrollid alles Facebooki või uudistelehekülgi. Ja nii jaota oma töötunnid pisikesteks tööperioodideks.

Kasuta täisekraanil rakendusi

Oled parasjagu kirjutamas olulist dokumenti, kui silmanurgast märkad uut teavitust Facebook Messengeris või uut e-kirja. Tähelepanu on kirjatükilt kadunud ja aeg raisus. Kasuta oma programme nii, et need võtavad endale kogu ekraanipinna ning sule üleliigsed programmid ja aknad, et need sind ei segaks.

Blokeeri sind segavad programmid ja veebilehed

Kui miski muu ei aita, siis tuleb iseenda lapsevanemaks hakata. Kasuta oma arvuti ja veebibrauseri kontrolliseadeid, et blokeerida veebilehed, millelt end alatasa tööajal avastad.

Lülita välja tüütud teavitused

Vaata üle oma telefoni teavituste seaded. Kui pead iga Instagrami või Delfi uudise push teate peale tööst kõrvale vaatama, on vaja need teated oma lukustusekraanilt eemaldada, nii et need sind ei segaks. Vali välja need rakendused, mille teated on kõige olulisemad ning jäta alles nende teavitused. Teiste äppide teavituste puhul keela helid ning visuaalsed märguanded telefoni lukustusekraanil.

Selgita välja, mis sind segab

Kui sulle endale tundub, et teed päevas piisavalt tööd, kuid tehtud saab siiski väga vähe, on vaja selgitada, kus probleem on. Mõned tööülesanded võivad olla vähemtähtsad, kuid siiski liigselt ajakulukad. Paigalda programm nagu Rescue Time, mis jälgib sinu programmide ja veebilehtede kasutust ja annab teada, millega kõige rohkem aega veedad.

Liiguta segajad mujale

Selleks, et segajad pidevalt silme ees ei vilguks, on võimalik tähelepanuröövlid tõsta mõnda teise seadmesse. Kasuta näiteks sotsiaalmeedia ja kiirsuhtluse tarbeks tahvelarvutit, mille saab töö tegemise ajaks silma alt ära kotti asetada. Teise variandina pane kirja asjad, mis sind töö tegemise hetkel segavad, ning tegele nendega hiljem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.