Hea nipp

Lihtne nipp: kuidas Gmailis kõik lugemata meilid korraga loetuks märkida?

Rubriiki toetab

E-kirjade liiklus võib mõnes meilboksis päris tihe olla ja ega iga kirja lugeda ei jaksagi. Need hakkavad aga aina kogunema ja nii võibki juhtuda, et meilboksis istub sadu või isegi tuhandeid lugemata kirju.

Kuna Gmail kuvab ühel lehel vaid 50 e-kirja, siis võib jääda mulje, et sadade või tuhandete lugemata meilide loetuks märkimiseks peab lehekülgede kaupa hiirt kulutama. Õnneks pole aga see üldse nii raske.

Et kõik lugemata meilid korraga loetuks märkida, logi kõigepealt Gmaili sisse ja seejärel näed üleval keskel otsinguriba. Sinna kirjuta “is:unread” (ilma jutumärkideta) ja vajuta enter. Nüüd kuvab Gmail kõiki lugemata e-kirju.

Siis leia otsinguriba alt väike kastike, mille kõrval on alla näitav nool. Vajuta noole peale ja seejärel vajuta “All”. Kui sul on rohkem kui 50 lugemata meili, siis kuvab Gmail ka sinises kirjas “Select all conversations that match this search”. Kliki selle peale.

Nüüd on kõik lugemata e-kirjad valitud ja on mitu varianti, mida nendega edasi teha. Kui tahad kirjad loetuks märkida, siis leia ülevalt menüüst avatud kirjaümbriku ikoon ning vajuta selle. Kui tahad aga need kirjad kustutada, vajuta prügikasti ikoonile.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.