Hea nipp

Mis on Google Inbox ja miks see hea on?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Üsnagi tõenäoliselt on paljudel lugejatel Gmaili meilikonto. Google’i pilvepõhine e-posti tarkvara töötab nii arvutis, mobiilis kui ka tahvlis, olles kõikjal sünkroonis. Kuid Gmailil puuduvad mõned funktsioonid, mida meilinduse efektiivsemaks muutmiseks vaja võiks minna.

Google Inbox

Google’il on tavalise Gmaili kõrval juba mõnda aega ka teine, hulga intelligentsem e-posti tarkvara, nimega Inbox. Nagu paljud uudsed teenused tänapäeval, kasutab see hulgaliselt algoritme ja jälgimist, et süsteemi efektiivsemaks muuta. Ja seda teeb ta edukalt.

Nimelt muudab Inbox kõik sinu kirjad “tööülesanneteks”. Meilinimekirjast saab tehtavate tööde nimekiri. Kui kirjaga tegeletud, liigutatakse see lõpetatud asjade kausta. Kui kirjaga kohe tegeleda ei saa, lükatakse kiri kindla ajani edasi ja siis piltlikult öeldes saadetakse sulle uuesti postkasti.

Eks igal ühel on oma süsteem, kuidas kirjadega tegeleda. Kuid siinkirjutaja avastas alailma, et kirjakuhja alla on jäänud mõni kahe silma vahele ununenud lugemata meil, millega tegeleda vaja. Inboxi puhul jäävad postkasti vaid lugemata kirjad, millele saab vastavalt öelda, kas nendega peab tegelema või mitte. Lisaks vaatab Inbox, kellelt kiri on tulnud.

Näiteks kui kiri tuleb aadressilt, kellele sa sageli vastad, kuid oled kirjale juba mõnda aega vastamata jätnud, tuletab Google sulle automaatselt kirja meelde, et uurida, järsku läks sul selle meiliga tegelemine meelest.

Asjad grupeeritakse

Kolmas hea Inboxi funktsioon on kirjade grupeerimine. Näiteks saab see aru, millal on tegemist reklaamiga, uudiskirjade ja muu informatiivsega, millal ostude, arvete ja maksunõuetega ning millal meililistidega. Kirjad grupeeritakse oma kindlatesse gruppidesse kokku, nii et postkasti tekibki näiteks rida “Ostud”, kus koos kõik sinu pakiteatised, ostukinnitused, tšekid ja muu.

Selle grupi saab korraga märkida tehtuks või lasta endale sellest hiljem meelde tuletada. Gruppide puhul on oluline veel ka see, et saad määrata, millal sulle neid kuvatakse.

Näiteks võid lasta nädala jooksul kogunenud uudiskirjad toimetada endani laupäeva hommikul, mil sul on aega neisse süveneda. Või ostudega seotud info kuvada vaid hommikuti. See loob olukorra, kus saad peale mõningast seadistamist õigeid kirju õigel ajal ning kokkuvõttes, vähemalt teoorias, peaks e-kirjade haldamine muutuma niiviisi mugavamaks ja efektiivsemaks.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses