Nutikas reisimine

Kuidas kaitsta end küberrünnakute eest hotellides?

Võõras riigis reisides on igati teretulnud võimalus kasutada muudele hüvedele lisaks ka hotelli wifi-võrku. Kuid kas nende kasutamine on turvaline?

Rünnakud hotellidele sagenevad

Aina enam on juhtumeid, kus häkkerid tungivad hotellide sisevõrkudesse ning varastavad selliselt tundlikku infot ning lisaks ka isikuandmeid. Hotellid on küll vastusammuna oma turvameetmeid tõhustamas, kuid tihti sellest ei piisa. Nõrgimaks lüliks, mille kaudu taolised rünnakud aset leivada, on just sealne wifi-võrk, mis pole piisavalt turvatud. Selleks, et hingerahu võõrsil olles säilitada ning oma isikuandmeid kaitsta, tuleks järgida neid soovitusi.

Väldi hotelli wifi-võrgu kasutamist

Kõige elementaarsem abivahend, millega riske maandada, on võimalusel vältida üldse hotelli võrgu kasutamist. Sellega välistad sa igasuguse võimaluse, et läbi selle pahatahtlikud tegelased sinu andmetele juurde võiks pääseda. Paljud operaatorid võimaldavad interneti jaoks tänapäeval tellida päevapileteid või pakuvad kodused operaatorid soodsatel tingimustel rändlusteenust. Mõnede pakettide puhul on see juba ka sisse arvestatud.

Samuti tuleks hoolitseda selle eest, et nutiseadmed ei ühenduks automaatselt wifi-võrku. Kui peaksid siiski internetti kasutama, jälgi, et lehed avaneksid üle krüpteeritud võrguühenduse (HTTPS).

Lisaabinõud

Osades hotellides on loodud mugav võimalus toauks avada otse mobiiltelefoniga, ilma kiipkaarti kasutamata. Selliseid vigureid tasuks samuti vältida, kuna selle kaudu võib pahalane potentsiaalselt sinu telefoni tee leida.

Kui on aga kindel soov kasutada hotelli wifi-võrku, tasub kaaluda eraldi ruuteri kasutamist. Nii saad oma seadmetele lisa turvakihi, mis andmeid kaitsevad. Olenevalt hotellist ei pruugi sellise variandi kasutamine võimalik olla, ent uurida tasuks seda igal juhul.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.