Pilveteenused

Kuidas Amazon pilveteenustes olevaid andmeid kaitseb?

Rubriiki toetab

Amazon on üks populaarsemaid pilveteenuse pakkujaid maailmas. Sestap on ääretult oluline neid andmeid ka turvaliselt õiges kohas hoida. Fortune heitis pilgu Amazoni andmekeskuste turvalahendustele ja uuris, kas need on ikka piisavalt turvalised.

Füüsilised barjäärid ei lase kedagi võõrast ligi

Amazoni andmekeskuste serverid on kaitstud lausa kolme füüsilise barjääriga. Esmalt ümbritseb andmekeskust aed, mis on ehitatud nii, et sellest autoga läbi sõita ei saaks.

Teine kiht kaitset on sein, mille taga asuvad jahutusseadmed, kontrollsüsteemid ning generaatorid. Alale ligi pääsemiseks tuleb töötajal sisestada isiklik PIN-kood ning näidata oma läbipääsuluba. Iga uks on ka videovalve all, kusjuures seda jälgitakse korraga nii kohapeal asuvast turvakeskusest kui ka kaugel asuvast keskusest. Ainsad inimesed, kel teise turvatsooni ligipääs on, on tehnikud, kes süsteeme hooldavad. Aia ja hoone enda vahel on liikumisele reageerivad valgustid, mida samuti pidevalt jälgitakse.

Kõige sisemises alas on servereid ja võrguseadmed. Sinna sisenemiseks on vaja veel üht PIN-koodi, läbipääsuluba ning loomulikult jälgimise all olevate kaamerate alt läbi jalutamist. Lisaks peab iga siseneja või väljuja läbima metallidetektori. Nii ei pääse mitte miski ega keegi sisse ega välja ilma mõnd alarmi käivitamata.

Kõvakettad lõhutakse enne väljasaatmist ära

Oluline on hoida kurjategijad väljas, kuid sama oluline on hoida ka andmed andmekeskustes sees. Sestap jälgib Amazon väga hoolikalt kogu andmekeskustesse paigaldatavat seadmestikku, jälgides põhjalikult iga kõvaketast, mis keskusesse siseneb. Kui kõvaketas puruneb, ei saadeta seda kunagi garantiiremonti. Kõvaketas lahkub hoonest vaid peale füüsilist purustamist.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.