Sülearvutid

Arvutus: mitu lehma peab aastas surema, et kõik uued HP läpakad nahaga katta?

Rubriiki toetab


Arvuti osta targalt –
Arvutitargalt!

HP uute Spectre Folio sülearvutite pealispind on pea täielikult nahaga kaetud. Vaatame, mitu lehma peab keskmiselt aastas surema, et arvutid kõik kenasti nahkseks saaksid?

Algatuseks selgitame välja, kui palju nahka arvutil üldse peal on. HP seda meile ei ütle, seega arvutame välja. Folio mõõdud on 32 korda 23,44 korda 1,52 cm. Aga palju sellest kõigest nahaga kaetud on? Arvuti kaas ning põhi on täielikult nahksed.

Nii. Arvutame arvuti pindala, laius korda pikkus, ning korrutame selle kahega, kaas + põhi. Saame pindalaks 1500,16 ruutsentimeetrit. Hakkab looma, aga nahka on ka käte toetamise alal, mis jääb puuteplaadist vasakule ja paremale. Ütleme et kogu ala moodustab arvuti pikkusest kolmandiku. Ümardame numbreid ja saame 7,81 sentimeetrit ala kõrguseks.

Arvutame selle pindala, ja hammustame sellest homakorda kolmandiku välja, umbes nii palju võtab enda alla puuteplaat, mis on klaasist ja jumal tänatud, ühegi lehma hinge ei vaja. 166,4 ruutsentimeetrit. Liidame kaks saadud pindala kokku ja saame, et enam-vähem on nahka seadmel 16666,56 ruutsentimeetrit. Okei, ümardame, et 0,1666 ruutmeetrit lehma.

Muu!

Palju üks lehm nahka annab? See blogi väidab, et 4,75 ruutmeetrit keskmiselt. Keskmine lehm annab seega nahka 28,5-le sülearvutile. “Kogu meie uus idufirma sai Puniku nahast endale arvutid! Ja kontoritelefonile nahast ümbrise saime ka. Jee!”

Aga meie otsime numbrit, mitu lehma ikkagi oma viimase muu aastas taeva poole saadab, et ports arvuteid nahkseks saaks.

2017 aastal müüs HP 55,48 miljonit arvutit. Kaks-ühes arvuteid oli kokku 21,9 miljonit. HP müüb kuut erinevat mudelit kaks-ühes arvutit. Me ei tea, palju neid individuaalselt müüakse, seega teeme lolli oletuse, et neid müüakse kõiki võrdselt. Selle loogika kohaselt müüb HP aastas umbes 480 000 Spectre Folio nahast arvutit.

Mitu lehma siis ikkagi piima enam ei anna?

16 842. See on päris mitu lehmakarja. Kui lehmad ritta panna, saaksime neist 25 kilomeetrise raja. Neist saaks toota 75 789 000 hamburgeri kotletti. Või nad kaaluks kõik kokku umbes 12 126 240 kilogrammi. See on 36 Boeing 747 lennukit, võipoolteist ja natukene veel Eiffeli torni.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.