Sülearvutid

Clockwork DevTerm – kes ütles, et sülearvuti ei võiks just selline olla?

Rubriiki toetab

Sülearvutid on tavaliselt kõik ühesugused: avad kaane ja üleval on ekraan, all õhuke madalate klahvidega klaviatuur. Kuid üks alternatiivtootja Clockwork on välja mõelnud hoopis teistsuguse sülearvuti, mis mõeldud kindlale seltskonnale.

Selleks seltskonnaks, kellele DevTerm sobib, on programmeerijad, süsteemiadministraatorid ja ajakirjanikud-kirjanikud, kellel vaja palju tekste kirjutada.

Just selleks viimaseks on Raspberry Pi sisul põhinev mobiilne seade väga sobiv, sest klahvid on masinal suured ja kõrged, sobides hästi just kirjutamiseks. Ekraanile on vähem rõhku pandud – see on pisike ja ei käi kaanena kinni. Veidi meenutab lahendus kunagisi elektroonilisi kirjutusmasinaid, mis annab tänapäeval seadmele vägagi küberpungi välimuse.

Emaplaadil jookseb ARM-i 64-bitine protsessor, mälu saab lisada kuni 4 GB. Olemas on SD kaardi pesa. Windowsist ei maksa unistada, kompaktsel kompuutril jookseb muidugi Linux. Portidest on esindatud USB-A pesad ja UART, mille külge võib laiendada erinevaid sisend-väljund mooduleid. Laadida saab USB C pesast, väline ekraan käib micro-HDMI pesa kaudu külge.

Juhtmevabadest ühendusvõimalustest saab kasutada WiFi 802.11ac ja Bluetooth 5.0 ühendust.

Ekraan on vaid 6,8-tolline ehk mõne suurema nutitelefoni mõõtu, kuid väga lai (küljesuhtega 16:6, 1280×480 pikslit). Hiire osa täidab Thinkpadidest tuntud juhtkangike, hiirenupud on mehaanilise klaviatuuri all.

Omapärane on veel retrostiilis sülearvuti akulahendus. Toiteks kasutatakse kahte 18650 akut, mida saab USB C pesast laadida. Arvuti töötab ka ühelt akult, kui samal ajal teist vahetad.

Masin on praegu veel ainult ettetellitav ja esimesed saadetised peaksid ostjateni jõudma kevadel, aprillikuus 2021. Odavaima mudeli hind on igati taskukohane – 185 eurot.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.