Turvatehnika

Euroopa Komisjon kaalub avalikes kohtades näotuvastuse keelamist

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Loome turvatunnet –
muidugi tehnoloogia abil!
Tutvu teenustega

Euroopa Komisjon avalikustas, et kaalub kuniks viieks aastaks avalikes kohtades näotuvastuse kasutamise keelamise, vahendab BBC.

Keelu eesmärgiks oleks anda seadusandjatele aega selgitamaks välja kuidas säärase tehnoloogia kuritarvitamist ennetada. Keelu korral saaks erandeid teha turvaprojektidele ja uuringute jaoks.

Komisjon avaldas plaanid näotuvastustehnoloogia keelust 18-leheküljelises dokumendis. Ettepaneku kohaselt kehtestataks kohustused ka tehisintellekti arendajatele ja kasutajatele. Samuti kutsus Komisjon üles ELi riike looma uut organit uute reeglite jälgimiseks.

Kolm kuni viis aastat kestva keelu ajal saaks ettepaneku kohaselt “kindlaks teha ja välja töötada usaldusväärse metoodika selle tehnoloogia mõju hindamiseks ja võimalikud riskijuhtimismeetmed”.

Hiljuti avaldatud uuringu kohaselt on näotuvastustehnoloogia algoritmid ebatäpsemad mustanahaliste ja asiaatide nägude tuvastamises kui valgete nägude puhul. Suurbritannias on häält tõstnud tehnoloogia-vastane liikumine, mis nõuab avalikes kohtades näotuvastuse kasutamise lõpetamist.

Möödunud mais keelas ka näiteks San Francisco linn politseil näotuvastustehnoloogia kasutamise.

Erinevalt tehnoloogiasse ettevaatusega suhtuvatest lääneriikidest on näotuvastuse omaks võtnud Hiina valitsus, mis kasutab näotuvastustehnoloogiat näiteks Shanghai apteekides teatud ravimite ostmiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.