Uudis

Bolt toob tänavatele uued ja paremad tõukerattad

Bolt 4 tõukeratas.

Tallinna tänavatele on jõudnud uued, Bolti enda arendatud tõukerattad, mis on paremad ja vastupidavamad kui eelmised – ettevõte lubab, et need peavad tänavatel vast 5 aastat ehk täpselt sama palju, kui on lubanud Tuul enda tõukeratastele.

Bolt 4 on disainitud ja arendatud täies mahus ettevõttes sees. Bolti tõukerataste arendamise eest vastutav meeskond on otseselt juhtinud kogu tootmise ja osade hankimise protsessi. Tõukeratta disaini ja ainulaadse akuvahetuse süsteemi jaoks on esitatud patenditaotlus.

“Tõukeratastele on lisatud sensorid, mis tuvastavad õnnetusi, kukkumisi, järske pidurdusi ja ohtlikku sõidustiili. Uue mudeli arendamisel oleme arvestanud ka oluliste turvalist sõitu tagavate elementidega, nagu stabiilsus, turvaline manööverdamine, madal raskuskese, kõrge kliirens, parem sõidugeomeetria ja kerge kaal,” ütles Bolti tõukerataste tootejuht Dmitri Pivovarov.

Õhkrehvidega tõukeratas kaalub 22 kilogrammi ja sõidab ühe laadimisega üle 40 kilomeetri. Maksimaalne kiirus on 25 km/h. Kiirust saab piirata vastavalt kohalike omavalitsuste eeskirjadele, algajate režiimis saab sõidu maksimaalset kiirust piirata 15 km/h.

Tallinnas on Bolti tõukerataste lahtilukustamine tasuta, iga sõiduminut maksab 12 senti. Lisaks Eestile saab Bolt 4 tõukeratastega sõita Norras, Saksamaal, Itaalias, Belgias, Lätis ja Leedus.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.