Tallinna tänavatele jõudsid esimesed uued Bolti renditõukerattad

Bolt tõi Tallinna tänavatele uue generatsiooni tõukerattad.Foto: Bolt

Täna jõudis Tallinna tänavatele Bolti uusim elektritõukeratta mudel Bolt 6. Ettevõtte sõnul on uus tõukeratas mugavam ja turvalisem ning suudab ühe akutäiega kaugemale sõita.

Bolti sõidukite osakonna juhi Ardo Reinsalu sõnul lähtusid nad uue tõukeratta arendamisel klientide ja linnade tagasisidest ning keskendusid turvalisusele ja sõidumugavusele. “Elektrilise tõukeratta majasisene väljatöötamine annab meile täieliku kontrolli tark- ja riistvara üle, mis võimaldab meil pidevalt uuendada tõukerataste turvafunktsioone,” lisas ta.

Bolti sõnul on uuel tõukerattal laiem seisulaud ja ergonoomiline juhtraud, mis tagavad sõidu ajal mugava kehahoiaku. Lisaks on uuel tõukerattal telefonihoidja, mis on hea neile, kes seiklevad võõras linnas ja vajavad navigatsiooni.

Tänu võimsamale akule on tõukeratta maksimaalne läbitav vahemaa kuni 90 kilomeetrit. Kuna tõukerataste akusid ei pea nii tihti vahetama, on uued sähkud Bolti sõnul keskkonnasäästlikumad ja tänavatel rohkem kättesaadavad.

“Uue tõukerattamudeli parkimissüsteemi on täiendatud tehisintellektiga. Tänu sellele saab Bolt senisest täpsemalt kontrollida pargitud tõukeratastest tehtud fotosid ja veenduda, et klient on ratta parkinud korrektselt ning kliente ümberparkimise vajadusest ka teavitada,” selgitas Reinsalu.

Bolti sõnul on uue tõukeratta mudeli ennustatav eluiga 8 aastat ning sõidukid jõuavad juulis lisaks Tallinnale ka Riiga ja Lissaboni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.