Uudis

Eesti on internetikiiruste edetabelis üllatavalt täbaral kohal

Maailma üks populaarsemaid internetikiiruse mõõtmise tööriistu Speedtest hakkas igakuiselt avaldama riikidepõhist statistikat, mis näitab, et Eestis keskmiste internetikiiruste edetabeli otsa asja pole.

Kasutajate poolt läbiviidud mõõtmiste statistikad näitavad, et mobiilse interneti keskmise kiiruse puhul asetub Eestis 34. kohale. Mõned kohad altpoolt leiab Läti. Lähinaabritest on 25. kohal Soome ning 20. kohal Leedu.

Keskmine allalaadimiskiirus oli Eesti mõõtjate puhul juulis 27,38 Mbit/s, üleslaadimiskiirus aga 9,55 Mbit/s. Võrreldes eelnenud kuuga on Eesti oma positsiooni ühe koha võrra parandanud.

Edetabeli esikolmik on Norra, Holland ja Ungari. Liidri keskmiseks allalaadimiskiiruseks oli 52,59 Mbit/s. Ülelaadimiskiiruseks aga 14,82 Mbit/s.

Asjad on halvemad koduinternetiga

Kui mobiilse interneti kiiruste puhul on Eesti edetabelis võrdlemisi heal kohal, siis koduinterneti puhul on olukord mõnevõrra halvem ning Eesti leiab alles kohalt 41, keskmiseks allalaadimiskiiruseks 32,97 Mbit/s, üleslaadimiskiiruseks aga 20,28 Mbit/s. Võrreldes möödunud kuuga oleme kolme koha võrra langenud.

Eestist on edetabelis ees nii Läti, Leedu kui ka Soome, mis paiknevad vastavalt kohtadel 27, 10 ning 35.

Tabeli esimese koha võtavad Singapur, Lõuna-Korea ja Hong-Kong. Singapuris on keskmisteks kiirusteks 154,38 Mbit/s alla ning 151,64 Mbit/s üles.

Edetabeli koostamiseks on kasutatud kasutajate poolt läbiviidud kiirusteste, seega võib tegelik olukord olla mõnevõrra erinev. Siiski annab edetabel ligilähedase ülevaate erinevate riikide keskmistest kiirustest.

Uudista täispikka edetabelit siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.