Uudis

Ettevaatust: viimane Windowsi uuendus lülitab arvuti hoiatamata välja, et uusi äppe peale sundida

Windows 10 uuendus ajas kasutajad vihaseks.Shutterstock

Ilmselt pole kunagi päris sobivat aega Windowsi uuendamiseks. Microsoft on küll viimasel ajal tublim olnud ja uuendusi saad endale sobivale ajale edasi lükata, ent ka seda mitte igaveseks ja üks kord pead värskenduse ikkagi ära tegema.

Nädalavahetusel tuli aga välja Windowsi uuendus, mis ajas kasutajatel kopsu korralikult üle maksa.

Tavaliselt annab Microsoft Windowsi uuendustest kasutajatele aegsasti teada, kuid seekord polnud isegi valikut seda uuendust edasi lükata. Windowsi 10 arvutid tegid lihtsalt restardi ja seda kuidagi takistada ei saanud, kirjutab ZDNet.

Nii kadusid paljudel kasutajatel ka salvestamata dokumendid, kuna arvuti taaskäivitus sundkorras ja mingit võimalust selle takistamiseks polnud.

Soola raputas haavadele ka uuenduse sisu: nimelt oli värskenduse ainuke eesmärk installeerida Windowsi arvutite stardimenüüss Office’i veebiäpid. Kuna veebiäpid on vaikimisi limiteeritud funktsionaalsusega ja täisversiooni eest peab maksma, siis paljud leiavad, et Microsoft kasutab Windowsi stardimenüüd tasuta reklaamiks.

Kuna enamik Windowsi uuendusi tuleb kasutajateni järk-järgult, siin siinkohal ka lugejatele hoiatus: kui pole dokumente ammu salvestanud, siis tehke seda kohe.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.