Garmin avalikustas esimesed AMOLED-puuteekraaniga jooksukellad, mille hind tuleb krõbe

Garmin Forerunner spordikell
Garmini uued jooksukellad said särava AMOELD ekraani.Foto: Garmin

Garmini Forerunneri seeria peamiselt jooksjatele suunatud spordikellad on olnud aastaid spordispõrade poolt kõrgelt hinnatud. Värskelt avalikustatud uued jooksukellad toovad paar olulist uuendust ja päris krõbeda hinna.

Forerunner 265 ja 965 on seeria esimesed kellad, mis saavad suure eraldusvõimega puutetundlikud AMOLED-ekraanid. Soodsama mudeli korpus on plastist, kallima versiooni raam aga valmistatud titaanist. Võrreldes Garmini tippklassi Fenixi ja Epixi seeria kelladega, on Forerunneri seeria kellad endiselt palju kergemad. Sõltuvalt mudelist jääb nende kaal 39 ja 53 grammi vahele.

Soodsam Forerunner 265 tuleb müügile kahes suuruses: 46 mm korpusega ja 1,3-tollise ekraaniga Forerunner 256 aku kestab 20 tundi GPS-i režiimis ja kuni 13 päeva nutikella režiimis. Väiksem Forerunner 256s on 1,1-tollise ekraaniga, kuid selle aku peab suurema versiooni omast vastu üllatuslikult kauem: kuni 24 tundi GPS-i režiimis ja kuni 15 päeva nutikella režiimis. Ilmselt tuleb vahe suurema ekraani suuremast energiavajadusest, kuna mõlema versiooni akud on identsed.

Omaduste poolest on Forerunner 265 väga sarnane eelkäija Forerunner 255-ga, põhiliseks erinevuseks ongi teistsuguse tehnoloogiaga ekraan. Teiseks suuremaks uuenduseks on kella võime iseseisvalt mõõta jooksu andmeid. See tähendab, et nüüd suudab kell randmelt salvestada erinevaid näitajaid, nagu sammu pikkust sagedust ja maaga ühenduses olemise aega. Varem oli selleks vaja kasutada spetsiaalseid lisaseadmeid.

Oluliseks uuenduseks on ka uus treeninguvalmiduse info, mis näitab kohe hommikul une kvaliteedi, ning eelnevate päevade trennida ja teiste andmete põhjal, kas ja millist treeningut tasub sel päeval teha.

Teine kell kuulub tippklassi

Forerunner 965 on Garmini tippklassi jooksu- ja triatlonikell. Loomulikult on ka selle kella suurimaks uuenduseks AMOLED ekraan.  Soodsama mudeliga võrreldes on Forerunner 965 veidi suurem. Selle 47 mm korpuses on 1,4-tolline ekraan.

Aku kestab GPS-i režiimis kuni 31 tundi ja nutikella režiimis kuni 23 päeva. Sarnaselt aasta eest müügile tulnud Forerunner 955-ga, on ka uuel mudelil täisväärtuslikud navigeerimise toega kaardid. Täna suurema resolutsiooniga ekraanile on uuel kellal kaardivaade palju detailsem.

Teised suuremad uuendused on soodsamate mudelitega identsed. Loomulikult on kallimal mudelil rohkem erinevaid treeningrežiime ja spordifunktsioone, kuid sama kehtis ka eelmise aasta mudelite kohta.

Mõlemal uuel mudelil on olemas kõik Garmini tavapärased kõrgelt hinnatud tervise ja treeningute jälgimise funktsioonid. Samuti leieme uutelt kelladelt tuttavad nutiomadused nagu võrguühenduseta Spotify toe, Garmin Pay viipemaksed ja Connect IQ rakenduste poe. Endiselt on aga puudu mitmed omadused, mille Garmin on toonud teisele mudelitele, näiteks juhtmevaba laadimine ja mobiilse andmeside tugi.

Uued ilusad ekraanid on toonud aga korraliku hüppe hinnas. Kui varem võis Forerunner 200 seeria kella pidada üsna soodsaks spordikellaks, siis uute mudelite 499-eurone hind viib need hoobilt keskmisest kõrgemasse hinnaklassi. Forerunner 965 hind on samuti tõusnud, aga mitte nii drastiliselt. 650-eurone hind on sama, kui küsiti eelmise aasta päiksepatareiga mudeli eest. Tavalise Forerunner 955-ga võrreldes on hind aga 100 eurot kallim.

Forerunner 265 ja Foreruuner 265s saabuvad müügile lähipäevil. Forerunner 965 jõuab aga müügile mõne nädala pärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.