Uudis

Haridusministeerium jagab koolidele tasuta laiali portsu sülearvuteid, monitore ja muud tehnikat

Haridus- ja teadusministeerium soovib koolidele laiali jagada 86 ühikut IT-tehnikat, mille hulka kuulub nii sülearvuteid, monitore kui ka võrgutehnikat.

Ministeerium seletas vara laiali jagamist sellega, et aastatel 2017 kuni 2018 toimus ministeeriumi IT-teenuste üleviimisega registrite- ja infosüsteemide keskusesse, seega on asjad lihtsalt üle jäänud.

Seadmed asuvad kas Tartus või Tallinnas ja enamus neist on pigem juba oma kasutusea lõpus. Mõnel seadmel siiski veel ka kehtiv garantii.

“Tegemist on ministeeriumi kasutusest maha võetud riistavaraga. Seadmed on kasutatud ja sülearvuti komplektidel võib esineda defekte. Riigivara üleandmine toimub kooskõlas riigivara seadusega, seetõttu eelistame sooviavalduste osas  eeskätt oma valitsemisala, ehk siis haridusasutuste põhjendatud soove. Me ei anna vara eraisikutele,” ütles haridus-ja teadusministeeriumi e-teenuste osakonna taristujuht Risto Rahu.

Jagatavate seadmete seast leiab näiteks 14 sülearvutikomplekti, mille puhul saab enamustega kaasa ka monitori. Lisaks sellele on jagamisel hulk üksikuid monitore, servereid, videokonverentsiseadmeid ja palju muud.

Selleks, et mõni seadmetest saada, tuleb ministeeriumile soovist märku anda ja seletada, mida seadmetega pihta hakataks või miks neid vaja on.

Kõiki pakutavaid seadmeid saad uurida siit.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.