Uudis

IT-minister Karu palus kiirendada e-valimistega seotud ettepanekute lahendamist

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar KaruFoto: Stenbocki maja

IT-minister Kaimar Karu kohtus eelmisel nädalal e-valimiste süsteemi arendamise riigipoolsete osapooltega, et saada vahekokkuvõte 12. detsembril e-valimiste töörühma esitatud lõppraportis väljatoodud ettepanekute üle.

Riigi valimisteenistuse, Riigi infosüsteemi ameti ning justiitsministeeriumiga kohtudes palus minister vaadata praegune tegevusplaan üle ning vajadusel kiirendada protsessi, et eesmärgid saaksid täidetud õigeaegselt.

Lähinädalatel selgub täiendatud ajakava

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Kaimar Karu sõnul täpsustub lähinädalatel e-valimiste töörühma raporti järgselt tehtavate sammude ajakava. Sellega koos vaadatakse üle e-valimiste investeeringuplaan ning valitsuse lauale jõudvate otsustuskohtadega.

Töörühm tõi raportis välja 25 ettepanekut, mida ja kuidas e-valimiste puhul muuta, parendada või üldiselt silmas pidada. Töörühm ei leidnud detsembris esitletus raportis ühtegi põhjust, mis annaks alust e-valimiste lõpetamiseks, küll aga sooviti, et avalikkusele selgitatakse e-valimiste süsteemi ning selle arendusel tehtud valikuid lähemalt.

“Mul on hea meel tõdeda, et teema olulisust on mõistetud ning töö käib. Kinnitasin koosolekul osalejatele üle, et enne 2021. aastal toimuvaid KOV volikogu valimisi peavad e-valimiste murekohad olema adresseeritud ning kodanike küsimused vastatud,” kirjutas minister Karu ühismeediasse tehtud postituses.

Minister kinnitas veel uuesti üle sellegi, et konkreetsemate teemadega süvitsi minemiseks ning seatud eesmärkide saavutamiseks luuakse järgmised töörühmad.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.