Uudis

Järgmist Windowsit saab installeerida ka vanematele arvutitele, aga Microsoft teeb selle võimalikult keeruliseks

Windows 11 pole enam kaugel.Foto: Shutterstock

Windows 11 tuleb turule ilmselt millalgi oktoobris ja praegu on juba palju räägitud üllatavalt karmidest riistvaralistest nõudmistest, mida uus operatsioonisüsteem vajab. Microsofti sõnul saab aga Windows 11-t peale panna ka nendele arvutitele, mis nõudmistele ei vasta.

Microsoft täpsustas, et miinimumnõuetele mittevastavatele arvutitele saab Windows 11-t installeerida, kuid seda peab tegema niiöelda käsitsi. Teisisõnu ei saa seda teha läbi Windows Update programmi, vaid peab alla laadima .iso faili ja selle ise käivitama.

Küll aga on siin üks ülioluline konks. The Verge kirjutab, et Microsofti sõnul ei saa nõutele mittevastavad arvutid ühtegi Windows 11 värskendust ning ka draiverid peab ise installeerima. Seega oleks sellistel arvutitel Windows 11 kasutamine äärmiselt riskantne.

Saab näha, kas Microsoft ütleb seda lihtsalt sellepärast, et vanemate arvutite kasutajad Windows 11-st hoiduks või on neil päriselt tõsi taga. Tavaliselt on Microsoft värskendustega üsna helde olnud ning turvauuendusi lastakse vahel välja isegi operatsioonisüsteemidele, mida ametlikult enam ei toetata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.