Uudis

Küberkaitsekeskuse juht läheb erasektorisse, uus ülem on õhuväelane

Alates 1. septembrist alustab NATO küberkaitsekoostöö keskuse juhina tööd endine õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien. Keskuse senine juht Merle Maigre lahkub riigiametist ja jätkab tööd küberlahendusi eksportivas Eesti ettevõttes CybExer Technologies.

Kolonel Tarien juhtis Eesti õhuväge alates 2012. aasta augustist kuni tänavu juulini. Jaak Tarien on lõpetanud USA Õhujõudude Akadeemia, omandanud magistrikraadi USA Õhujõudude Staabikolledžis. Tänavu omandas ta magistrikraadi ka USA Riiklikus Kaitseülikoolis (NDU).

Varasemalt on kolonel Tarien teeninud ka staabiohvitserina NATO arendusväejuhatuse ülema juures, regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuse asedirektorina ning Leedus BALTNETi Regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuse Eesti meeskonna ülemana.

NATO küberkaitsekeskuse ülema vahetuse pidulik tseremoonia leiab aset 30. augustil.

NATO küberkaitsekeskus on NATO akrediteeritud rahvusvaheline kompetentsikeskus ja väljaõppeasutus. Iseseisva rahvusvahelise organisatsioonina keskendub NATO küberkaitsekeskus analüüsidele, koolitustele ja õppustele küberkaitse valdkonnas. NATO küberkaitsekeskuses on tänase seisuga 21 liikmesriiki – Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Holland, Itaalia, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Slovakkia, Soome, Tšehhi vabariik, Türgi, Ungari, USA ja Ühendkuningriik. Keskusega on teiste seas veel liitumas Austraalia, Bulgaaria, Jaapan, Norra, Rumeenia ja Taani.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.