Uudis

Omaani keskpank andis hoiatuse eestlaste loodud krüptoraha kohta

Uuendatud 8. oktoobril kell 12.00, lisatud Dagcoini vastulause

Dagcoini tegevjuht Nils Grossberg.Foto: Erakogu/Nils Grossberg

Omaani keskpank väljastas kodanikele hoiatuse krüptovaluutade kasutamise eest. Keskpanga hoiatuses toodi nimeliselt välja vaid eestlaste loodud krüptovaluuta Dagcoin. 

Tegu ei ole esimese korraga, mil Dagcoini osas on hoiatus väljastatud. Viimati tegi seda Jordaania keskpank mullu novembris. Hoiatusteates toodi välja, et tulenevalt suurest pettuse, elektroonilise piraatluse ja väärtuse suurest kõikumisest peidab Dagcoin endas suurt riski.

Jordaania keskpank ei ole oma seisukohta muutnud

Omaani ringhääling ONA vahendas Omaani keskpanga hoiatusteadet, milles hoiatati kodanikke Dagcoinidega kauplemise eest. Keskpanga teate kohaselt ei ole nad ühelegi osapoolele väljastanud ühtegi luba krüptovaluutadega kauplemiseks. Teates seisab seegi, et krüptovaluutadega kauplemine on inimese omal vastutusel. 

Mullu novembris väljastas analoogse hoiatusteate Jordaania keskpank. Tänavu septembris kinnitas Jordaania keskpanga pressiesindaja Geeniusele, et toona väljastatud hoiatus on endiselt aktuaalne. Samas tõdes pressiesindaja, et neil ei ole informatsiooni, et mõni jordaanlane oleks Dagcoiniga seoses rahast ilma jäänud või langenud pettuse ohvriks. 

Dagcoini krüptovaluuta toodi välja 2017. aastal. Erinevalt paljudest teistest krüptovaluutadest levitatakse Dagcoine võrkturunduse kaudu ning seda on läbi aastate turundanud inimesed, kes on olnud seotud suure rahvusvahelise petuskeemiga OneCoin, mille osas tunnistas end hiljuti pettuses süüdi skeemi üks autoritest Konstantin Ignatov.

Dagcoinile on pööratud tähelepanu ka BBC taskuhäälingus “The Missing Cryptoqueen”, mille teemaks on OneCoin ja kõik sellega seonduv. 

Dagcoin leiab vastulauses, et Geenius on eksinud hoiatusteate tõlgendamisel

Dagcoini pressiesindaja saatis toimetusele vastulause, milles toob välja, et Geenius on eksinud uudisnupu kirjutamises. Pressiesindaja sõnul on väär ka Geeniuse viidatud algupärane artikkel kuna Dagcoini krüptoraha ei ole tema sõnul mõeldud kauplemiseks. Samas toob ta välja sellegi, et Dagcoine saab soetada läbi valuutavahetuse platvormi SwipeX. 

Dagcoin on tasa ja targu arenev krüptoraha ning seda ümbritsev ökosüsteem, mille eesmärk on olla kasutuses ja kasutatav igapäevatoimingutes. Ehk siis Dagcoin ei ole mõeldud trade’imiseks (kauplemiseks toim.), vaid esialgu oma kogukonna ja ökosüsteemi sees, mida pidevalt arendatakse ning kasvatatakse, kasutamiseks.

Niisamuti saab dagcoine juba mõnda aega soetada mitmel erineval viisil:

  • Läbi valuutavahetuse platvormi SwipeX
  • Läbi Dagcoini kinkekaardi
  • Koostöös Success Factoryga, mis töötab võrkturunduse põhimõttel
  • Inimeselt inimesele
  • Kaupmehena oma kaupa või teenust müües*
  • Eraisikuna kaubandusplatvormidel oma tooteid/teenuseid müües*

*Dagcoini ökosüsteemis

Kuna Success Factory on osutunud täna niivõrd edukaks, on see hetkel kõige populaarsem keskkond Dagcoinide soetamiseks. Küll aga näeme ajapikku teiste platvormide populaarsuse tõusu ja loodetavasti muutub primaarseks dagcoinide vahetusplatvormiks SwipeX.

Antud tõlge inglise keelest eesti keelde on vastuoluline. Originaallauses on fraasiga ‘these currencies’  mõeldud loo alguses väljatoodud ‘Dagcoin and others‘. Ehk siis originaalloos keskendutakse kõigile kahtlastele krüptorahadele, mille hulka on hetkel arvatud paraku ka Dagcoin, kuid Geeniuse tõlkelugu keskendub ainuüksi Dagcoinile. Lisaks on originaalloos väidetud, et nende krüptorahadega võib kaasneda risk, mitte ei ole räägitud ‘suurest pettuse, elektroonilise piraatluse ja väärtuse suurest kõikumisest’ (see lause jääb ka sõnakasutuse osas mõistetamatuks). Palun seega viia tõlkelugu vastavusse originaalloo sisuga. 

Dagcoini pressiesindaja tõi kirjas välja veel teisigi punkte, milles kritiseeritakse Geeniuse poolset kajastust Omaani keskpanga teate uudisloo kajastamise osas. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.