Uudis

Paljud Reset.ee kliendid on tarbijakaitsesse pöördunud

Kuvatõmmis Reset.ee e-poest, kui see veel tegutses.Foto: Kuvatõmmis

Kaks nädalat tagasi kirjutasime e-poest reset.ee, mida süüdistatakse tarneprobleemides ja raha õigeaegselt tagastamata jätmises. Praeguseks on selgunud, et tänavu on juba suur hulk kliente seoses reset.ee poega tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) poole.

Ameti pressiesindaja sõnul on sel aastal reset.ee osas tehtud tarbijavaidluste komisjonile 15 avaldust ehk keskmiselt 2,5 avaldust kuus. Kõik avaldused on leidnud lahenduse enne komisjoni istungit.

Reset tagastab raha, kui mainida tarbijavaidluste komisjoni pöördumist

Geeniuse toimetusega võttis möödunud reedel ühendust reset.ee-st 800 euro suuruse ostu teinud klient, kes ei olnud soetatud toodet lubatud ajaks kätte saanud ning samuti ei kantud talle raha lubatud ajaks tagasi.

Kuigi lugeja soovis, et Geenius kajastaks tema juhtumit lähemalt, otsustas ta siiski e-poele anda veel ühe võimaluse ning ütles neile, et kui raha ei ole paari tunni jooksul tagastatud, teeb ta firma kohta avalduse.

Kaks minutit peale informatsiooni edastamist sai klient poelt oma 800 eurot tagasi. Toimetuse poole pöördunud mureliku kliendi kirjeldus ühtib paljude teiste klientide kogemustega, mis on internetist vabalt leitavad

Mis on avaldustest saanud, ei osanud TTJA kommunikatsiooniekspert Anne-Mai Helemäe konkreetselt öelda, kuna kõik reset.ee e-poe kohta tänavu tehtud 15 avaldust on saanud lahenduse enne komisjoni istungit, mis tähendab, et komisjon ei hakka neid lähemalt uurima.

“Sellisel juhul ei toimu komisjoni istungit ning pöördumiste arvu ei kuvata kusagil,” ütles Helemäe. “Avalikud on vaid need otsused, mis on jõudnud komisjoni istungini.”

Reset.ee e-poodi haldava Reset OÜ tegevjuht Hans Erich Liivik jättis vastamata Geeniuse küsimusele, millised lahendused kõnealused 15 avaldust said. Küll aga väitis ta, et nad on koos klientidega korduvalt pöördunud TTJA poole, eesmärgiga kuulda neutraalse institutsiooni arvamust.

Kuigi selles osas võib Liivikul olla õigus, on TTJA selgitustaotlus ja tarbijavaidluste komisjon täiesti erinevad asjad ning neist viimasele saavad avaldusi teha vaid kliendid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.