Uudis

Saksa valitsus ei jõudnud Windows 10-le üle minna ja peab Microsoftile maksma pea miljon eurot

Windows 7.Shutterstock

Windows 7 tugi lõppes eelmisel nädalal ja see tähendab, et enam ei väljasta Microsoft sellele versioonile kriitilisi turvauuendusi.

Paistab, et Windows 10-le uuendamisega pole hädas vaid tavakasutajad, sest ka Saksamaa valitsusel on vähemalt tuhandeid arvuteid, mis jooksevad seni Windows 7 opsüsteemi peal, kirjutab kohalik väljaanne Handelsblatt.

Kokku on föderaalministeeriumite peale 33 000 arvutit, kus jookseb endiselt vana operatsioonisüsteem. Riik alustas Windows 10-le üleminekut juba 2018. aastal, kuid pole siiamaani suutnud kõiki arvuteid uuendada.

Kuna ametlik tugi on lõppenud, siis peavad suured asutused turvauuenduste jätkamise eest Microsoftile maksma. Hetkel on turvauuenduste jätkamise hind 22-45 eurot arvuti eest, olenevalt täpsemast Windows 7 versioonist. See hind aga kahekordistub iga aastaga.

Saksamaa siseministeerium ennustab, et turvauuenduste jätkamine läheb valitsusele maksma vähemalt 800 000 eurot, kuid number ilmselt tõuseb, kuna kõik vana opsüsteemiga arvutid pole veel kokku loetud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.