Uudis

Skype’i asutajad panid üle poole miljoni Eestisse uue elektriautode laadimisvõrgustiku ehitamisse

Foto: Scanpix / Pärnu Postimees

Skype’i asutajad investeerisid Ambient Sound Investments (ASI) kaudu laadimistaristu rajamise ja elektriautode rendiga tegelevasse Elektritransport OÜ-sse üle poole miljoni euro, et Eestisse suuremat laadimisvõrgustikku rajada.

ASI tegevjuhi Tauno Tatsi sõnul on elektromobiilsus on märkimisväärse perspektiiviga sektor ja Elektritransport OÜ on tugeva potentsiaaliga ettevõte, kellel on hea kogemus, tugev meeskond ja nägemus sellest, milliseks Eesti laadimisvõrgustik võiks tulevikus kujuneda.

Elektritransport OÜ tegevjuht Raul Potisepp ütles, et ASI investeering on oluline tunnustus, mis aitab ettevõttel veelgi kiiremini ja jõulisemalt kasvada.

“Elektriautode võidukäik on alanud. Euroopas on elektriautode müük kõige kiiremini kasvav segment, see omakorda toob kaasa üha suurema vajaduse kaasaegse laadimisvõrgustiku järele,” ütles Potisepp. “Kui tänane üleriigiline kiirlaadimisvõrgustik võimaldab laadida vaid ChaDeMo standardiga elektriautosid, siis Elektritransport OÜ rajab võrgustiku, kus saab laadida ka CCS ehk Euroopa standardiga autosid.”

Veel sel aastal on ettevõttel kavas paigaldada 10 uut kiirlaadijat. Elektritransport OÜ laadijad võimaldavad kuni 30 protsenti kiiremat laadimist, kui tänased ELMO võrgus olevad laadijad. Esimesed uute laadijate asukohad avalikustatakse peatselt.

Elektritransport OÜ asutati 2016. aastal. Tänaseks pakub ettevõte kõige laiemat elektriauto laadijate valikut Eestis. Hetkel on Elektritranspordi laadimisvõrgustikus 20 elektriautode laadimisjaama Tallinnas ja Tartus. Lisaks on ettevõttel Eesti suurim elektriautode rendipark 50 elektriautoga.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.