Uudis

Tallinnas võidutsenud Afganistani tüdrukute robootikatiim soovib kodumaalt pageda

2017. aasta Robotexil osales ka Afganistani tüdrukute robootikatiim, kes soovib nüüd koduriigist pageda.Foto: Robotex

New Yorgis baseeruva inimõiguste advokaadi Kimberley Motley sõnul soovib Afganistanist pageda tüdrukutest koosnev robootikatiim, kuna nad kardavad enda elude ja riigi tuleviku pärast. Sama tiim käis 2017. aastal Tallinnas, kus nad võitsid ettevõtja väljakutse.

Robotexil ehitasid tüdrukud roboti prototüübi, mis töötab päikesepaneelide abil ning aitab väiketalunikke. Tüdrukud elavad Heratis, mille Taliban võttis üle juba paar nädalat tagasi. Robootikatiim koosneb 20 tüdrukust vanuses 12-18 aastat. 

“Kanada peaminister Justin Trudeau on olnud Afganistani tüdrukute robootikatiimi tugev toetaja. Heratis ei lubata tüdrukutel enam ülikooli minna. Kui nad sinna lähevad, siis nad saadetakse tagasi,” sõnas Motley CBC Newsile antud intervjuus. 

Just seetõttu, et Kanada peaminister on olnud nende tuline toetaja, edastas advokaat meedia vahendusel palve, et tüdrukutel lubatakse koduriigist pageda Kanadasse. 

“Nad näevad, kuidas nende linn variseb kokku. Nad tahavad õpinguid jätkata, nad on Afganistani tuleviku pärast mures,” lisas advokaat. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.