Uudis

Tänasest saab lasta Google’il automaatselt enda kohta käivat infot kustutada

Vaata siit, kuidas seda teha

Google hakkas tänasest kasutajateni tooma võimalust lasta regulaarselt iga teatud aja tagant ära kustutada enda kohta käivat äppide, brauseri ja telefoni kasutamise ning asukoha ajalugu.

Hetkel pole see ilmselt veel kõigi kasutajateni jõudnud, kuid meie toimetuses saime seda juba proovida. Seaded on erladi veebi- ja äpiajaloo ning asukohaajaloo kohta ning kui soovid lasta seda automaatselt kustutada, tuleb mõlemad eraldi sisse lülitada.

Selleks tuleb minna oma Google’i konto Activity Controls lehele ning leida üles alajaotused “Web & App Activity” ning “Location History”.

Mõlema juures on nupp “MANAGE ACTIVITY”, kuhu vajutades näeb ka nuppu “Choose to delete automatically”, kui see uuendus on sinu kontoni juba jõudnud. Kui veel pole, tasub hiljem tagasi vaadata.

Samast kohast näeb ka, mida ja millise täpsusega Google su kohta teab ning see võib olla paljudele üsna silmiavav lugemine.

Automaatkustutus pakub kahte varianti: kustutada andmed iga 3 kuu tagant või iga 18 kuu tagant.

Tasub aga arvestada, et just nende andmete põhjal paneb Google kokku su jaoks personaliseeritud teenuseid. Üheks osaks nendest on muidugi sulle sobiva reklaami sihtimine, aga nende põhjalt pakutakse sulle ka täpsemaid otsingutulemusi, uudistevalikut ja muud personaalset Google’i teenustes, mida sa tarbid.

Seega peab see olema igaühe enda otsustada, kas on valmis selleks, et Google teab ta kohta palju ning näitab neist andmetest lähtuvalt nii reklaami kui kasulikke teenuseid või mitte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.