Uudis

Tele2 klientidel võib välismaal tõrkeid esineda

Osadel Tele2 Eesti välismaal viibivatel klientidel on tänase jooksul esinenud probleeme rändlusteenuse kasutamisega.

See tähendab, et on kliente, kes võisid seetõttu kogeda probleeme välismaal helistamisel, sõnumite saatmisel ja andmeside kasutamisel.

Tegemist on roamingupartneri tehnilise rikkega ja tegeleme aktiivselt probleemi lahendamisega.

Rändlusteenuse kasutamine on praeguseks osaliselt taastunud. Tele2 vabandab oma klientide ees tekkinud ebamugavuste pärast.

Mida pead teadma:

Tele2 jagab probleemi kohta selgitusi.

Mis toimub?

Rändlusteenus kohati ei tööta. Kui olete välismaal ja ei saa võrguga ühendust, siis teadke, et probleem ei ole teie SIM-kaardis ega telefonis, vaid võrgus.
Probleem ei puuduta Eestis viibivaid Tele2 kliente.

Mis ja kus katki on?

Võrguprobleemi allikaks on Tele2 partner, kelle teenuste kaudu me tagame välismaa operaatorite võrkudega ühendumise. Partneriks on Šveitsi ettevõte Comfone, kes on üks maailma suurimaid – ja kuni antud hetkeni usaldusväärsemaid – tegijaid oma valdkonnas. Probleem esineb nende süsteemides, mis tagavad meie klientidele välismaal teiste operaatorite võrkudega ühendumise.

Millal probleem lahendatud saab?

Kahjuks ei suuda me hetkel seda täie kindlusega öelda. Me teame, et probleemi lahendamisega tegeletakse palavikuliselt. Ööl vastu laupäeva õnnestus süsteeme uuendada, kuid see ei taganud probleemi lõpliku lahenemist.

Mitut klienti see probleem puudutab?

See puudutab kõiki Tele2 välismaal viibivaid kliente. Täpset numbrit pole võimalik öelda, kuna klientide telefonid ei ole võrku ühendatud. Varasematele andmetele (mis on välja võetud enne riket) tuginedes võib selleks numbriks prognoosida 30-40 tuhat klienti.

Mida tegema peaks?

Hetkel on kaks peamist võimalust:

1) kasutada WiFi võrke või

2) kiireloomuliste murede lahendamiseks soetada välismaa operaatori kõnekaart

Kas hädaabikõned töötavad?

Jah. Euroopa Liidu üleselt on kasutusel hädaabinumber 112 ning see toimib alati. Ka siis kui telefonis ei ole SIM-kaarti sees.

Kompensatsioon?

Kompensatsiooniplaan on hetkel koostamisel ning selle puhul võtame kindlasti arvesse probleemi kestust. Võtame iga kliendiga pärast rikke kõrvaldamist ühendust ning kompensatsioonitaotlusi kliendid ise saatma ei pea.

Vabandame veel kord ning teeme kõik, mis meie võimuses, et probleem saaks esimesel võimalusel lahendatud.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses