Uudis

TTÜ vilepuhuja loodud koroonakaart.ee lõpetab valitsuse tegevuse protestiks tegevuse

TTÜ vilepuhuja ja koroonakaart.ee looja Keegan McBride.Foto: Erakogu

Tänavu kevadel koroonaviiruse tipphetke ajal häkatoni raames loodud veebileht koroonakaart.ee lõpetas eile hilisõhtul tegevuse. Veebilehe sulges selle looja Keegan McBride valitsuse tegevuse protestiks. 

Veebi otsustas ta sulgeda seoses järgmise aasta kevadel korraldatava referendumi osas. Veebilehe looja sõnul on ta LGBT õiguste toetaja ning leiab, et veebilehe ülalhoidmisega toetab ta valitsust, kes ei soovi austada Eesti põhiseadust ning luua toleratsent ja aktsepteerivat ühiskonda kõigile

McBride sai suuremale üldsusele tuntuks TTÜ vilepuhujana möödunud aastal, mil ta avalikustas Tallinna Tehnikaülikooli rahastamisskandaali. 

McBride: portaal loodi valitsuse toetamiseks

Koroonakaart.ee veebilehele suundudes kuvatakse seal teavitust, milles McBride kirjutab, et portaal oli algselt ehitatud, et toetada valitsust, andmaks Eesti inimestele täpset ja ajakohast informatsiooni.

“Praegune valitsuskoalitsioon on näidanud korduvalt, et neile on osa inimesi võrdsemad kui teised. Globaalse pandeemia ajal, kui perekonnad Eestis ja mujal kannatavad, on valitsuse jaoks oluliseim, kas kaks inimest, kes üksteist armastavad, võivad abielluda,” seisab veebilehel.

Ta toob välja sellegi, et projekti juhina ja välismaalasena, LGBTQ õiguste toetajana, ei saa ta enam hoida seda lehekülge üleval, toetamaks valitsust, kes ei soovi austada Eesti põhiseadust ning luua toleratsent ja aktsepteerivat ühiskonda kõigile.

McBride tegi veebilehe sulgemise otsuse teatavaks eile hilisõhtul Twitteri vahendusel, kus on talle paljud inimesed avaldatud tänu veebi loomise eest. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.