Uudis

Tuntud viirus kaaperdab taas Facebooki kontosid: mida teha, kui oled selle küüsi langenud?

Kurikuulus viirus on taas liikvel.Foto: Pixabay

Eestikeelses Facebookis on viimasel ajal taas hakanud levima jälle viirus, mis kaaperdab kasutaja konto ja teeb selle alt postitusi, mis märgib teisi sõpru ja kutsub neid kahtlastele linkidele vajutama.

Kui varem tegi viirus postitusi Ray-Bani päikseprillide kohta, siis nüüd paistab teemaks olevat peamiselt kaalulangetus. Näide ühe postituse kohta:

Mida teha, kui sind postitusele “märgituks” pannakse? Esmalt tasub teada, et mõistagi ei tasu kahtlaseid linke avada. Samuti on hea mõte sõbrale teada anda, et tema konto on kaaperdatud.

Et aga link sinu kaudu ei leviks, on kõige kiirem võimalus keelata enda piltidel märkimine. Sina saad siiski märkimise kohta teate, kuid märgitud pilti ei näidata su ajajoonel ning sinu sõbrad seda ei näe. Seda saab teha konto seadetest. Ava seaded ning leia sealt ajajoone ning märgete sätted. Sealt saab märkimisseadistusi muuta.

Mida teha, kui viirus on su konto juba kaaperdanud? Esimese sammuna tuleks leida oma tee konto sätetesse ning muuta parooli, soovitavalt võimalikult keeruka parooli vastu. Selleks, et parooli muuta, tuleb paremalt ülevalt servast avada rippmenüü ning sealt leida valik “Seaded”. Paroolimuutmise väli on “üldise” kategooria all.

Pärast parooli muutmist on mõistlik kontrollida, et süüdi olev rakendus ei oleks enam kuidagi kontoga seotud. Selle kontrollimiseks tuleb leida “Seaded” menüü alt kategooria “Rakendused”. Rakenduste alt tuleks eemalda kõik säärased, mis ei tundu tuttavad. Isegi, kui süüdiolev rakendus seal ei ole, on mõistlik aeg-ajalt seotud rakenduste arvu piirata. Muidugi tasub ka sinu konto alt tehtud postitused kustutada

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.