Uudis

WiFi muutub turvalisemaks, sest WPA3 standard sai lõpuks valmis

wifi.jpg

WiFi seadmeid tootvate firmade ühendus Wi-Fi Alliance tegi teatavaks suurejoonelise uudise, mis teeb wifi senisest märgatavalt turvalisemaks. Nimelt on valmis saanud WPA3 turvaprotokoll, mis tagab turvalisuse wifi võrkudes senisest märgatavalt paremini.

WPA3 suurimaks uuenduseks on andmete krüpteerimine, mis peaks kaitsma selle eest, kui keegi kuulab su wifi võrgus toimuvat pealt.

Turvalisust tõstab ka uuendatud paroolipõhine sisselogimise süsteem, mis kontrollib uudse protokolli abil sisestatud parooli, vähendades sellega riski, et keegi arvab WiFi parooli ära.

Suurendatud turvalisuse kõrval on lisatud ka funktsioon koduste nutiseadmete või asjade interneti seadmete ühendamiseks võrku. Telefoni abil saab Easy Connect funktsiooni abil anda näiteks nutipirnile kodusele wifile ligipääsu vaid paari klikiga.

WPA3 tuleb kahes valikus, koduseks kasutamiseks ning ettevõtetele mõeldud lahendus. Millal jõuavad esimesed WPA3 toetavad seadmed müügile ei ole veel avalikustatud. WPA3 ei asenda päevapealt senist WPA2 protokolli, vaid üleminek toimub järk-järgult.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.