Apple

15+ ennustust: mida uut Apple täna näitab?

Foto: Scanpix / AFP

Rubriiki toetab

Täna õhtul toimub Apple’i arendajatele suunatud konverentsi WWDC 2019 avalik avaüritus, kus Apple tutvustab tõenäoliselt uusi operatsioonisüsteeme oma seadmetele. Heidame pilgu kuulujutukatlasse, et saada teada, millest Apple täna räägib.

1. Tume režiim

iPhone’ile, iPadile ja iPodile mõeldud operatsioonisüsteem iOs 13 peaks saama mitmeid suuri uuendusi.

Nagu eelmisel aastal MacOS puhul, saab üheks oodatumaks uuenduseks iOS-il tume režiim, mis võimaldab telefoni või tahvli kasutajaliideses kasutada tumedaid toone. Seadmetel, mis kasutavad OLED-ekraane, aitab tume režiim energiat kokku hoida, kuna musta pilti näidates ei pea ekraani taustavalgust põlema panema.

2. Koduekraani ruudustik

Koos tumeda režiimi tulekuga kahtlustatakse ka võimalust, et Apple muudab koduekraani kujundust, kuid selle osas ei olda nii kindlad. On oletusi, et ekraanil saab ikoone suvaliselt ringi liigutada, mitte paigutada neid ainult ruudustikku nagu täna. Samuti võib juhtuda, et uuenduse saavad ainult iPadide koduekraanid, sest need on suuremad ja ruudustik on seal piiravam tegur.

3. Äppide uuendused

Kui koduekraani ei uuendata, uuendatakse tõenäoliselt mitmeid iOSi rakendusi. Uuenduse võivad saada Mail, Messages, Health ja Reminders.

Terviserakenduse Health avaekraan kujundatakse ümber nii, et saaksid ühe pilguga parema ülevaate oma päevast ning hetkel olulistest terviseandmetest.

Health saab ka kuulmist puudutava tervise sektsiooni, kus on näha info selle kohta, kui kõvasti sa oma kõrvaklappidest muusikat kuulad ning milline on sind ümbritsev müratase. Samuti saab terviseäpp võimaluse menstruaaltsüklite jälgimiseks.

Foto: Scanpix / EPA

Reminders peaks muutuma kaasaegsemaks ja funktsionaalsemaks, sarnanedes populaarsemate meeldetuletus- ja meelespeaäppidega. Rakenduse avakuva saab ruudustiku, milles iga ruuduke on eri värvi ning näitab erinevaid meeldetuletusi: tänased ülesanded, kõik ülesanded, olulised ülesanded, ajastatud ülesanded.

Suure uuenduse teeb läbi ka hetkel Find My iPhone nime kandev rakendus, mille abil saad tuvastada oma kadunud Apple seadmete asukohta ning neid kaugelt lukustada.

4. Kõigi asjade otsimise äpp

Rakendus saab tõenäoliselt nimeks Find My, ning saab üheks rakendusega Find Friends nii, et ühest äpist võid üles leida nii oma kadunud nutikella kui ka sõbrad. Samuti räägitakse, et Apple võib välja tulla oma enda riistvaralise seadmega, mida saab kinnitada teiste asjade külge ning seejärel tekib jälitusseade ka Find My rakenduse kaardile.

5. Mis saab Siriga?

Ka Siri võib saada uuendusi, Apple’i nutiassistent peaks õppima kolmandate osapoolte rakendusi, sealhulgas ka muusika ja meediarakendusi nagu näiteks Spotify juhtima. Lisaks võib Apple muuta ka helitugevuse muutmise animatsiooni nii, et see ekraani keskel ruumi ei võtaks.

6. iPadis Mitu akent korraga

iOS 13 suurimad uuendused peituvad tõenäoliselt aga iPadi sektsioonis.

Loodetavasti uuendab Apple oma Files nime kandvat failihaldurit. Samuti vajab rohkem paindlikkust mitme rakenduse korraga kasutamine ekraanil, võib arvata, et Apple võimaldab kasutajatel ühes rakenduses kasutada korraga mitut akent, hoides näiteks tekstitöötlusprogrammis lahti ja ekraanil mitut dokumenti korraga.

7. Kas iPadi saab hakata hiirega kasutama?

Lisaks on arutletud võimaluse üle, et iPad saab endale hiire toe, nii et iOSi kasutajaliidest on võimalik kasutada ka arvutihiirega. Tegemist on tõenäoliselt ligipääsetavusfunktsiooniga ning kogu iOSi hiirega kasutada ei saa.

Loomulikult leidub iOSis hulk pisiuuendusi. Näiteks võib Apple tuua iOSi alternatiivse liigutuse mingi tegevuse tagasi võtmiseks, täna tuleb selleks seadet raputada. iPhone’i puhul pole see kuigi keeruline, aga iPadi raputada on suhteliselt ebamugav.

Foto: AP / Scanpix

8. Arvuti saab Marzipani

MacOS 10.15-s on suurim elevusetekitaja arendajatele ja peagi ka kasutajatele lihtne võimalus tuua iOSi rakendused MacOs-i. Tehnoloogia, mille koodnimetus on Marzipan võimaldab iOSi rakenduse arendajal lihtsa vaevaga oma rakendus arvutitele kasutatavaks teha.

Tänased näited Apple’i enda poolt on suhteliselt kehvakesed, seega võib loota, et Apple suudab siin üllatada. Tõenäoliselt teeb ta seda läbi mitmete iOSi-rakenduste, mis MacOs-ile jõuavad.

9. iTunes lüüakse tükkideks?

Algatuseks võib arvata, et Apple kaotab iTunesi rakenduse ning lõhub selle väiksemateks tükkideks, nii, et saame eraldi muusika, TV ja Podcastide rakendused.

10. Efektid, kleepsud, otseteed ja ekraaniaeg

Samuti võib iMessage saada Marzipani toe, nii et sõnumite saatmise efektid ja kleepsud jõuavad ka MacOSi kasutajateni. iOSist võivad leida arvutitesse tee veel Siri Shortcuts – lahendus, millega on võimalik tegevusi automatiseerida, ning ScreenTime seadme kasutusstatistika jälgimiseks ja selle kontrolli all hoidmiseks.

11. iPad teiseks monitoriks

MacOS 10.15 võib saada ka võimaluse kasutada oma iPadi arvuti teise monitorina, nii et saad kuvada sinna mõnda rakendust või peegeldada oma arvuti ekraani teistele näitamiseks.

Foto: Reuters / Scanpix

12. Unerütmid ja tsüklid

Kuna Apple’il oli hiljuti suur teenuste üritus,  kus toodi välja ja uuendati mitmeid teleteenuseid,  on TVOS tulevik üldiselt teada. Tõenäoliselt soovib Apple veelgi reklaamida oma TV+ teenust, mis on justkui Apple’i enda Netflix, kus ettevõtte poolt loodud originaalsisu.

Samuti ei ole WatchOs 6 saanud kuulujuttude sihtpunktiks. Tõenäoliselt keskendub Apple siin taas terviseteemadele, nagu ta on teinud varasemate WatchOS-i uuenduste puhul. Võib loota, et näeme võimalust oma und ja unerütme jälgida. Samuti jõuab nutikella rakendus Cycles, mis aitab naistel oma menstruatsioonitsükleid jälgida. Lisaks saab kell võimaluse tuletada meelde rohtude võtmist ning nende manustamist jälgida.

Uue rakendusena jõuab nutikella ka VoiceMemos, mis võimaldab käekella kasutada ka helisalvestina. Lisaks toob WatchOS 6 kasutajateni kalkulaatori.

13. Kas tuleb uus Mac Pro?

Apple pole juba mõnda aega uuendanud professionaalidele mõeldud lauaarvutit Mac Pro. Viimati tutvustatud Mac Pro, mis teatavasti näeb välja veidi nagu prügikast, nägi ilmavalgust 2013. aastal, kuid kasutajad hakkasid kiiresti nõudma arvutite komponentide uuendamise ja välja vahetamise võimalust, mida Apple ei pakkunud.

Seda, kas uue arvuti disaini näeme täna veel ei tea, aga sel aastal peaks uus Mac Pro meieni kindlasti jõudma. Samuti ei ole täna teada, milline uus arvuti olema saab.

14. Uus suur monitor?

Kui jutt juba Mac Pro peale läheb, tasub mainida, et Apple võib tulla välja ka professionaalidele suunatud 31-tollise 6K-ekraaniga. Kas seade saab olema sarnane kunagi populaarsele Apple Cinema Displayle ei ole teada, kuid tõenäoliselt on tegemist monitoriga, mille hinnaklass jääb tavakasutaja võimalustest ja soovidest kõrgemale.

15. Tume režiim

Ja viimaseks, siiski on veel mingi võimalus, et Apple näitab täna õhtul täiesti uue disainiga 16-tollist MacBook Pro sülearvutit, kus suurem ekraan on pandud sisuliselt 15-tollise korpuse sisse ning ekraaniservad tehtud üliõhukeseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.