Apple

Apple toob turule MacBook Pro mudelid täiesti uute protsessorite ning ekraanimõõtmetega

Rubriiki toetab

Apple tutvustas oma teisel sügisüritusel lisaks muudele uutele seadmetele ka kauaoodatud uusi MacBook sülearvuteid. Lisaks võimsatele M1 protsessoritele sai 16-tolline MacBook seeria ka 14-tollise versiooni.

M1 Pro ja M1 Max protsessorid

Kui seni oli M1 protsessor kasutusel väiksemal, 13-tollisel MacBook Prol ning MacBoor Air mudelitel, siis nüüd toodi koos uute sülearvutitega välja ka võimsamad M1 protsessorid Pro ja Max.

M1 Pro lubab kasutajatele kuni 70 protsenti suuremat CPU jõudlust võrreldes tavalise M1 kiibiga. Kokku on uuel kiibil 10 tuuma, millest 8 on mõeldud võimsuse jaoks ning kaks säästlikkuse jaoks. GPU on aga 16-tuumaline. Kiibil on kuni 32 GB RAM mälu ning ligi kaks korda rohkem transistoreid kui vanal M1 kiibil.

M1 Max lisab aga veelgi vunki juurde ning pakub kasutajale kuni 64 GB RAM mälu, 32-tuumialist GPU-d ning pea kaks korda rohkem transistoreid võrreldes M1 Pro-ga.

MacBook Pro nüüd 14-tollise ekraaniga

Esmakordselt ajaloos pakub Apple oma valikus 14-tollise ekraaniga sülearvutit. Väiksem mudel on pea identne suuremaga, kaaludes veidi vähem ning olles veidi õhem. Ekraanid kasutavad Mini LED tehnoloogait ning on 120 hertsise kaadrisagedusega. Mõlemaid mudeleid on võimalik soetada Apple’i uute M1 protsessoritega.

Kuid Apple on tagasi toonud ka mitmeid ajaloo hämarusse vajunud omadusi. Näiteks saab arvutite laadimiseks kasutada taaskord magnetkinnitusega kaablit. Seekord on aga laadimine tehtud ka oluliselt kiiremaks. Akust rääkides võimaldavad uued mudelid varasemast arvutit laadimata oluliselt kauem kasutada.

14-tollise mudeli puhul lubab Apple kuni 17 ning 16-tollise mudeli puhul kuni 21 tundi videote vaatamist. Võrreldes varasemate mudelitega on kasutusaja tõus pea 10 tundi.

Puutetundlikku nupurida enam pole

Enam ei leia kummaltki mudelilt ka pikalt Apple’i poolt promotud Touch Bari, mis kasutajate poolt vastakate tunnetega vastu võeti. Uutel mudelitel on täismehaaniline klaviatuur koos funktsiooniklahvidega.

Lisaks on Apple tagasi toonud mitmed pesad, et arvuteid mugavam kasutada oleks. USB-C pesasid on lisaks eraldi laadimisepesa kolm, kuid ka neid on võimalik laadimiseks kasutada. Ekraani ühendamiseks on aga olemas eraldi HDMI pesa, mälukaardi sisestamiseks SDXC kaardipesa.

Kõige odavama 14-tollise mudeli hinnaks M1 Pro protsessoriga hakkab Soome Apple’i kodulehe andmetel olema 2349 eurot ning 16-tollise sama protsessoriga variandi puhul 2849 eurot. Müügile peaksid uued sülearvutid jõudma novembris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.