Huawei sõsarbränd Honor kuulutas välja enda uue, odava ja paljulubava tipptelefoni

Kõige halvemal ajal, mil see võimalik oli

Honor 20 Pro näeb välja selline.Martin Mets

Eile kuulutati Londonis välja Honori uued tippmudelid Honor 20 ja Honor 20 Pro, kõigest päev pärast seda, kui tehnoloogiaamaailma vapustas pauk, et USA võimude survel jääb Huawei ilma Androidi litsentist.

Selles loos siin keskendume aga üksnes telefonidele. Honori kõige suurem pluss on olnud see, et see on Huawei tipptelefonide tehnoloogia toonud natukene hiljem müüki oluliselt madalama hinnaga.

Honor 20 ja 20 Pro pole siin erandid, need lavalt välja kuulutatud hinnad on 499 ja 599 eurot. Honori ametlikud hinnad on aga alati olnud sellised, et Eestis on need hakkanud maksma tegelikkuses kas rohkem või vähem ja seekord on häid uudiseid. Eestis maksavad need välja tulles, mis peaks juhtuma lähiajal, 449 ja 549 eurot.

Honor 20 Pro

Honor 20 Pro on sisuliselt väga sarnane Huawei P30 Pro’le, makstes aga oluliselt vähem. Sel on 6,3-tolline (1080 x 2340) ekraan koos augurauaga löödud auguga telefoni üleval vasakus nurgas esikaamera jaoks. Protsessor on emafirma tipptelefonidest tuttav HiSilicon Kirin 980, muutmälu on 8 GB ja sisemälu 256 GB.

Telefonis on Android 9.0 koos Honori enda kasutajaliidesega Magic UI, mis on väga sarnane Huawei EMUI lahendusele.

Kaamaralahendus  pakub nelja kaamerat, põhikaamera (48 Mpx), lainurk-, telefoto- ja makrokaamera koos kolmekordse optilise suumiga. Mõistagi öeldi lavalt maha ka DxoMarki skoor 111, mis on kõigest 1 punkti võrra madalam kui Huawei P30 Pro’l, mida peetakse üheks parimaks telefonikaameraks Google Pixel 3 kõrval.

Honori juht George Zhao oli uusi telefone välja kuulutades väga uhke.

Honor kasutab Sony kõige paremat kaamerasensorit ja teoorias võiks see olla parem kui P30 Pro isegi. Kaamera ava on näiteks F1.4.

Ma sain seda kaamerat natuke katsetada ja kahtlemata teeb see väga häid pilte ülimalt hämarates tingimustes, aga see kaamera mind lõpuni ära ei võlunud. See on kahtemata hea, aga päris tippudega tundub et ikkagi ei võistle. Aga need tipptelefonid maksavad ka oluliselt rohkem. Telefonide demoruumis on ebameeldiv sinakas valgus, mis ei olnud väga pildistamissõbralik.

Mis veel? Sõrmejäljelugeja ei ole üllatuslikult trendejärgivalt ekraani all, vaid nagu Sony telefonidel küljel. See töötab minu hinnangul praegu paremini kui ekraanialused sõrmejäljelugejad, mille esimene generatsioon on olnud aeglane ja poolpidune. Aku mahutavuseks on 4000 mAh.

Telefonil ei ole ametlikku veekindlust ja see tuleb kahes värvitoonis (must ja sinine).

Honor 20

Mille poolest erineb sada eurot odavam Honor 20 kallimast versioonist? Sel on täpselt samas mõõdus ekraan, aga sel on vähem muutmälu 6 GB näol ja vähem sisemälu 128 GB. Aku on samuti väiksem, 3750 mAh.

Tavaline Honor 20.

Peale värvitoonide on erinevuseks veel kaameralahendus, kus pole telefotokaamerat, aga on sügavussensor selle asemel. Muud olulised näitajad on telefonidel samad, kaasa arvatud Kirin 980 kiibistik.

Honor 20 ja 20 Pro tunduvad esmapilgul väga head valikud, sest toovad väga tugeva riistvaraga telefonide hinnad veelgi allapoole. Täpset müügikuupäeva pole veel välja öeldud, teada on, et telefonid tulevad müügile lähiajal.

Kõige suuremaks probleemiks aga kahtlemata jääb praegu Androidi küsimus. Selge on see, et need telefonid on Androidiga ja neile Android jääb koos turvauuendustega, aga kas need saavad kunagi ka Android Q?

See teeb nende telefonide ostmise hetkel keeruliseks ja ilmselt on see ka põhjus, miks pole täpset müügikuupäeva veel teada, lootuse et USA-Hiina kaubandustüli leiab enne lahenduse, kui need poelettidele paisatakse.

Ajakirjaniku reisikulud kandis Honor.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.