Uudis

Huawei uus nutikell Watch D mõõdab vererõhku ja teeb EKG-d

Huawei avalikustas uue nutikella.Foto: Huawei

Huawei tutvustas uut nutikella Watch D, millega saab mõõta reaalajas vererõhku ning EKG-d teha. Tervisenäitajate mõõtmisele suurt rõhku pööraval nutikellal on uut tüüpi rõhuandur, mis võimaldab väga täpseid mõõtmistulemusi ja eksimisvõimalust +/- 3 mmHg.

Watch D võimaldab kasutajal ise määrata ka kellaajad, millal vererõhku igapäevaselt mõõdetakse ning tulemused salvestatakse nii kellas kui ka Huawei terviserakenduses.

Foto: Huawei

“Kella saab kasutada sealjuures ka ilma nutitelefonita – selleks on see vaja vaid esmasel kasutusel sätted paika seadistada ning ülejäänud ajal see nutitelefoniga sidumist ei vaja”, märgib tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina.

Watch D puhul toimub EKG seire taustal pidevalt ning kell annab märku mõõtmisvajadusest, kui südame löögisagedus ei ole korrapärane.

Lisaks EKG tegemisele ja vererõhu mõõtmisele saab kellaga jälgida und, hapniku sisaldust veres, nahatemperatuuri muutusi ja stressitasemel silma peal hoida. Kokku on kellal 70 erinevat treeningrežiimi. Seadme aku peab ühe laadimisega vastu kuni 7 päeva.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.