Uudis

Shipitwise ei pruugi tegevust lõpetada: pakkumisi tuleb uksest ja aknast

Shipitwise'i on investeerinud ka tuntud Soome investor Peter Vesterbacka.Foto: Shiptitwise/erakogu

Eelmisel nädalal teatas Eesti idufirma Shipitwise, et ettevõte lõpetab tegevuse. Pärast väga avameelset blogipostitust on tekkinud olukord, kus ettevõtte asutajatele on hakatud tegema erinevaid pakkumisi tegevuse jätkamiseks Eestist ja välismaalt.

Shipitwise endise turundusjuhi Sander Ganseni sõnul on soovitud palgata kogu tiimi, liituda uute projektidega ning pakkumisi ostmaks ära ettevõttele kuuluvat intellektuaalomandit.

Idufirmad peavad avalikult tunnistama, kui midagi ei tööta

Shipitwise ei ole esimene Eesti idufirma, mis on blogipostituse kaudu teatanud tegevuse lõpetamisest. Analoogse postituse tegi 2017. aastal Palleteri tegevjuht Märt Kelder. Postituse avaldamise järgselt tuli pakkumisi uksest ja aknast ning pool aastat hiljem jõuti tehinguni maailma ühe suurima erakapitali fondiga ning äri jätkati uue nime alt.

Analoogses olukorras on Shipitwise, kuid veel on vara öelda, kas ettevõtte asutajad võtavad mõne pakkumise vastu ning jätkavad hiljem tegevust mõne muu ettevõtte all.

Ganseni sõnul on neil tänaseks olnud juba kolm kohtumist potentsiaalsete huvilistega ning tänagi on veel kolm plaanis.

“Kohtuda on soovinud erinevad suurettevõtete juhid, kelle äri üks osa on logistika, idufirmad, mis on selles sektoris ja võiks tahta rakendada intellektuaalomandit ning arendusettevõtted, kes näevad võimalust müüa seda intellektuaalomandit oma klientidele teenuse kaudu,” ütles ta.

Praegu on pandud paika plaan, et esmalt kuulatakse kõik pakkumised ära ning seejärel langetatakse otsus, mis saab firmast edasi. Ganseni sõnul nähakse ideaalis, et Shipitwise’i olemasolev keha koos intellektuaalomandiga võiks liituda mõne teise ettevõttega.

Endine turundusjuht välistab võimaluse, et ettevõte hüljatakse ning luuakse peagi uue juriidilise kehana analoogne äri.

“Idufirmana tasuks ehk vahel palju kiiremini avalikult öelda, et “kuule, vist ikka ei tööta välja”, sest siis hakkab alles asi juhtuma,” lisas ta.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.