Honor 20: nelja kaameraga soodsam P30 – liiga ilus, et tõsi olla?

Honor 20.Fotod: Geenius.

Kevade lõpus kuulutas Huawei sõsarbränd Honor välja oma uued tippmudelid Honor 20 ja Honor 20 Pro. Kahjuks saabus see praktiliselt kõige halvemal võimalikumal ajal, kuna vaid päev enne teadaannet oli USA andnud mõista, et Huawei jääb oma Androidi litsentsist ilma.

Tänaseks on olukord mõnavõrra rahunenud. Huawei olemasolevatelt telefonidelt Androidi ära ei võeta ning Honori tippmudel on nüüd Eestis müügile jõudnud. Augustikuus maandus proovimudel Honor 20 ka minu lauale ning telefoni proovides sai kiirelt selgeks, et Honori esialgne teadaanne tuli tõesti halval ajal.

Mida sa 400 euro eest saad?

Honor ei ole Eestis veel päris üldtuntud bränd, kuid sel on potentsiaal võtta üle üks väga oluline turuosa, milleks on täpsemalt keskklassi nutitelefonid.

Hetkel on Hinnavaatluse andmetel telefoni hinnaks umbes 400 eurot (nt Klick), mis on isegi odavam kui esialgselt planeeritud. Selle eest saab tavalise Honor 20: 128 GB ruumi, Kirin 980 protsessori, 6 GB RAMi ja neli tagumist kaamerat, millest peamine 48 Mpx.

Näitajate poolest on seega tegu pigem Huawei P30-ga, millel on küll erinevalt Honorist veidi suurem OLED ekraan. Honor 20 LPS ei olnud aga sugugi häiriv faktor, vaid kuvas selgeid värve ja valgeid toone.

Ainsaks norimiskohaks on ehk asjaolu, et mõne teise mudeliga saab ekraani heledust veidi rohkem tõsta. Ka ekraani suurus on aina massiivsemateks muutuvate lipulaevade seas positiivne, kuigi isegi 6,26-tolli käis minu pöidlale selgelt üle jõu.

Veidi üllatusena tuli mulle sõrmejäljelugeja asukoht. Nimelt ei ole vaja Honor 20 avamiseks leida üles ekraanialust või telefoni taga asuvat lugejat, vaid pöial telefoni paremale küljele toetada, kus ka Power-nupp asub. Kühmu asemel lohku vajutatud nupp on üllatavalt mugava asukohaga ning teeb õige koha leidmise isegi tavapärasemast lihtsamaks.

Telefoni disain jätab üsna kvaliteetse mulje, kuigi telefoni väljaulatuvatele kaamerasilmadele asetamine tundub esialgu veidi kohmetu. Klaasist tagakülg on ka täielik sõrmejälgede kogumispaik ning kuna telefon on ka võrdlemisi libe, tasub varakult mõelda ümbrise hankimise peale.

Mida sa 400 euro eest ei saa?

Honor 20-st on ka kallim versioon: Honor 20 Pro. Praktiliselt identsete näitajatega kallimal mudelil on 2 GB rohkem muutmälu ja 128 GB rohkem sisemälu ning veidi suurem aku (3750 mAh vs 4000 mAh). Samuti on sel sügavussensori asemel telefotokaamera ja optiline suum, kuid sellega suures osas erinevused piirduvadki.

Kaamera on Honor 20-l oma hinnaklassi kohta üpris muljetavaldav. Nelja tagakaameraga lahendus on üpris P30-le sarnanev ning seda näitavad ka pildid.

Esikaameral on 32 megapikslit ning 48-megapikslise tagakaamera kõrvalt leiab veel 16-megapikslise ülilainurk, 2-megapikslise makrokaamera ning 2-megapikslise sügavuskaamera. Viimased kaks pole tegelikult omaette kaamerad, vaid pigem abimehed, mis näiteks bokeh-efektiga portreed tehes appi tulevad.

Augurauaga telefoni serva löödud 32-megapiksline esikaamera näitab selget ja teravat pilti. Huawei kaamerarakendus on praktiliselt iPhone’i koopia ning see on üpris positiivne.

Põhikaamera võitleb hea valgustusega olukordades selgelt oma hinnaklassist ülalpool asuvate vastastega ning ka hämarates tingimustes suudab täiesti adekvaatseid tulemusi saavutada – midagi, mida odavklassi telefonikaameratele tihti ette heita saab.

Tulemused ei ole päris P30 või P30 Pro tasemel, kuna tavalisel Honor 20 pole isegi optilist suumi, kuid siiski paremad kui 400 euro eest oodata võib.

Mõistagi on sel hinnasildil ka oma põhjused. Näiteks pole Honor 20-l juhtmeta laadimise võimalust. Samuti on Huawei otsustanud telefonile 3,5 mm pesa mitte anda, mis tähendab AUX-kaabli või juhtmega kõrvaklappide kasutajatele lisavaeva.

Suurim miinus?

Neljasaja euro eest on Honor 20-s telefoni küllaga. Mõningad puudused kõrvale jättes on tegu korraliku seadmega, mis suudab sammu pidada endast mitusada eurot kallimate seadmetega. Tegelikult ongi Honor 20 suurimaks miinuseks asjaolu, mis ei ole üldse seadme endaga seotud.

Praeguseks on USA ja Huawei suhted veidi maha jahtunud, kuid kunagi ei või muidugi teada, mida järgmised kuud toovad. Huawei Mate 30 ilmub kahe nädala pärast, aga ilma Google’i äppideta, kuid olemasolevaid telefone see ei puuduta.

Seega pole enam justkui ühtegi mõjuvat põhjust telefoni mitte ostmiseks ning paistab, et praegu on Honor 20 Eestis isegi allahindlusega müügil. Risk muidugi on selle telefoniga olemas, aga vähemalt praegu ei paista, et miski võiks sellelt telefonilt Google’i teenuseid ära võtta.

Jah, osta,

sest Huawei (Honor) pakub 400 euro eest vägagi võimekat telefoni, mille suurim miinus pole isegi seadme endaga seotud.

Hind399 eurot
Mõõtmed ja kaal154,3 x 74 x 7,9, 174 g
EkraanIPS LCD 2340 x 1080
KiibistikHiSilicon Kirin 980
Mälu128 GB sisemälu, 6 GB muutmälu (RAM)
KaameraTaga: 48 MP, f/1.8 + 16 MP, f/2.2 + 2 MP, f/2.4 + 2 MP, f/2.4; Ees: 32MP HDR, f/2.0, 0.8µm
Aku3750 mAh Li-Po
OS9 (Pie)
ÜhendusedType-C; NFC; Bluetooth 5.0; Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.